Perličky a zajímavosti #19

1) USA: První zpráva je pro celý krypto-trh menším zklamáním a zřejmě i překvapením. Nejnovější americké průzkumy Harris Poll totiž ukazují, že ačkoli v současné době pokrývají kryptoměny mnohdy hlavní stránky mainstreamových médií, značná část americké populace kryptoměnám nevěří nebo je vůbec nezná (konkrétně 1 z 10 dospělých Američanů nikdy neslyšel o kryptoměnách bitcoin, ethereum či dogecoin). Téměř polovina respondentů slyšela alespoň názvy uvedených měn, zatímco 16% uvedlo velmi dobré znalosti z oboru, a 28% znalosti částečné. Průzkum byl přitom prováděn v době, kdy bitcoin vystřelil na cenu 52000 dolarů. Škoda, AKA masová adopce kryptoměn v nedohlednu. Podrobně v článku zde.
 
 
2) Quentin Tarantino: I vy patříte mezi milovníky tvorby tohoto „podivína“? Pokud ano, máte nyní jedinečnou možnost přidat do své sbírky něco skutečně unikátního. Tarantino se totiž rozhodl prodat nikdy nezveřejněné scény z kultovního filmu Pulp Fiction jako NFT. Jedná se o 7 krátkých scén, které budou obohacené o Tarantinovy komentáře a kontext ke zvyku filmu. Bližší podrobnosti zatím známé nejsou, kromě názvu platformy, na které se bude prodej odehrávat. Jedná se o portál Opensea. Více info zde.
 
 
3) El Salvador: Země, která se proslavila jako první stát, který přijal Bitcoin za oficiální státní měnu, opět překvapila veřejnost. Vláda El Salvadoru se pouští do svého dalšího projektu souvisejícího s bitcoinem, který zahrnuje budování škol s využitím zisků, které národ z tohoto aktiva vydělal. Zisky nebo „přebytek“ ze státního účtu Bitcoin Trust budou podle prezidenta Nayiba Bukeleho nasměrovány do výstavby 20 škol. Místní média uvedla, že výstavba 20 nových škol podporí rozšíření vzdělávání v oblasti kryptoměn pro místní obyvatele a bude součástí 400 škol plánovaných pro program „My New School“. Podrobnosti zde.
 
 
4) Squid Game: I Vás strhla vlna tohoto seriálu, který obletěl celý svět a připoutal k obrazovkám mladých i starých? Krátce po tomto šílenství jsme s údivem pozorovali vznik kryptoměny SQUID, která byla inspirována právě úspěšným seriálem. A div se světě, squid dokonce posílila o neuvěřitelných 75000% během pár dní a dosáhla úrovně 2850 USD. Nicméně, jak to při takových situacích bývá, k 1. listopadu cena klesla téměř na nulu. Poučení pro další generace - nenechte se „oblbnout“ krátkodobými senzacemi, které jsou snadno zneužitelné. Více v článku zde.
 
 
5) Čína: A máme tu žhavou novinku z prostředí Číny, která dělá kryptoměnovému průmyslu časté a výrazné škrty přes rozpočet. Jak však víme, země investovala do vývoje národní digitální měny Yuan, která má představovat bezpečnou a centralizovanou digitální platební metodu. Nicméně, místní policie nedávno uvedla, že řešila první případ praní špinavých peněz prostřednictvím digitálního Yuanu – skupina dokonce propírala peníze pro zámořskou podvodnou skupinu, která se ukrývá v Kambodži. Obviněných bylo zatím 11 osob. Podrobnosti o konkrétním podvodu naleznete v článku
 
 
Na dnes to bude od nás všechno. Mějte pevné zdraví a kryptoměnám zdar. 
 
 
Váš tým VirtualProperty

zdroj ilustračního obrázku