Perličky a zajímavosti #21

1) PayPal a jeho stablecoin: Začátkem tohoto měsíce potvrdila společnost PayPal, že aktivně spekuluje o možnostech vytvoření vlastního stablecoinu, který by byl překvapivě pojmenován PayPal Coin, a který by byl zřejmě vyvinut a zaveden v souladu s příslušnými regulacemi. Tato novinka vyšla najevo trošku nechcenně, a to poté, co jeden z vývojářů našel důkaz o takotmo stablecoinu ve zdrojovém kódu firemní aplikace pro iPhone. Společnost proto tento fakt potvrdila, bližší info však do světa zatím nevypustila. Podrobnosti v článku zde.
 
2) USA a jejich krypto-regulace: Pošuškává se, že Bílý dům plánuje už příští měsíc vydat počáteční celovládní strategii pro krypto a jiná digitální aktiva a požádat tak federální agentury, aby posoudily jejich rizika a příležitosti. Média uvádějí, že vysocí představitelé administrativy pořádají několik setkání a připravují exekutivní příkaz, který bude v příštích týdnech představen prezidentovi Joeovi Bidenovi. Zpráva naznačuje, že Biden a jeho tým čelí tlaku, aby převzal vedení v této otázce, protože federální agentury dosud zaujaly rozptýlený přístup. S čím přijdou, zatím známo není. 
 
3) ZOH a propaganda digitálního Yuanu: Čínská centrální banka se připravuje na dosud největší týden pro její digitální yuan. A ačkoli token zůstává oficiálně ve své pilotní fázi, bude světu představen příští týden, kdy začnou zimní olympijské hry. Peking, který je hostitelem her uvedl, že mezinárodní sportovci a jejich trenéři budou pozváni, aby využili digitální yuan v olympijské vesničce a na nedalekých místech – za pomoci speciálních bankomatů, které dokážou převést cizí bankovky do digitálních holdingů CNY, náramků a aplikací pro smart telefony. Protože co je lepší příležitost na propagandu, než celosvětová sportovní událost, že?
 
4) Singapur a blockchain v praxi: Singapurský poskytovatel zdravotnických služeb Zuellig Pharma využívá síť založenou na blockchainu ke sledování očkování proti onemocnění COVID-19, aby lékařům zabránil v podávání vakcín po expiraci. Společnost tvrdí, že její nový systém řízení „tzv. „eZTracker“ může pomoci zabránit použití nesprávně uložených nebo padělaných vakcín tím, že svým klientům umožní okamžitě ověřit původ a pravost jejich vakcín prostřednictvím mobilní aplikace. Hezká ukázka toho, jak umí být blockchain nápomocný v praxi.
 
5) Crypto.com a hackerský útok: Zdá se, že zloději, kteří nedávno hackli burzu Crypto.com, vydělali zhruba 15 miliony dolarů, přestože kryptomenová burza tvrdila, že „nepřišli o žádné prostředky zákazníků“. Vyplývá to z analýzy společnosti PeckShield, která se zaměřuje na bezpečnost a analýzu blockchainu a která tvrdí, že se Crypto.com pokusilo bagatelizovat tento hack a ujistit uživatele, že žádné z jejich prostředků nebyli ukradeny. Realita ale svědčí opaku. Kde je tedy pravda?  
 
Který z těchto novinek Vás oslovila nejvíc? A která je pro Vás největším překvapením? Podělte se s nami o názor v komentářích, rádi si ho vyslechneme. 
 
Mějte pěkný den a kryptu zdar!
 
Váš tým VirtualProperty