Perličky a zajímavosti #23

Opět Vám přinášíme zajímavosti ze světa kryptoměn, které by neměly uniknout Vaší pozornosti. Tak jak jste zvyklí u tohoto typu našich příspěvků, při každé zprávě pro Vás vybereme to nejdůležitější, a pokud Vás zpráva zaujme, uvádíme rovnou i zdroj, kde si zbylé podrobnosti můžete sami přečíst. Pojďme se tedy společně podívat na souhrn toho nej:

 

1) První zpráva se týká kryptoměny Solana, která v poslední době zažívá velmi krušné chvíle. Naposledy se objevil problém s vykrádáním hot wallets uživatelů, ze kterých byly odcizeny mince Solany a jiné, na platformě Solany běžící měny. Dosud bylo podle údajů CoinDesk napadeno přes 8000 peněženek, a tento počet stále roste. Primárně se jedná o peněženky Phantom, Slope a TrustWallet. Přesná příčina tohoto hacku zatím známa není, ačkoli domněnek je víc než dost. Pro více podrobností navštivte stránku CoinDesk.

 

2) I při druhé zprávě zůstaneme při problémech spojenými s kryptoměnami, konkrétně se skandálem platformy Celsius, která rovněž čelila masivnímu kolapsu a ztrátě dobrého jména a samozřejmě i financí uživatelů. K tomu napomáhá i nedávný únik dat jejich (ex) klientů, konkrétně jejich emailových adres, které mohou být aktuálně zneužity pro phishingové účely. Pokud patříte mezi klienty Celsiusu, a přijde Vám pofirérní mail, ve kterém jsou požadovány vaše přihlašovací údaje či jiné citlivé údaje, email nahlaste a nereagujte na něj. Více zde.

 

3) Hon na čarodějnice postihl i největší kryptoměnové burzy současnosti, které jsou aktuálně vystaveny zvýšené pozornosti regulátorů. Týká se to například burzy Kraken, která je prošetřována kvůli transakcím pocházejících z území Íránu, překážky při fungování pociťuje i Binance, jejíž činnost chtějí zakázat na Filipínách, hůře je na tom Coinbase, která je přímo vyšetřována Americkou komisí pro cenné papíry a burzy kvůli údajnému obchodování s neregistrovanými cennými papíry. Kam až tento tlak povede, si zatím netroufá odhadnout nikdo z nás. Zdroj.

 

4) Konečně příjemnější téma se týká akceptace kryptoměn napříč společností. Římskokatolická arcidiecéze Washington, DC bude totiž v brzké době přijímat dary v kryptoměnách, a to od Etheru až po ZRX. Podle webové stránky arcidiecéze se prostředky použijí na přímou podporu 139 farností v oblasti DC, jakož i místních programů včetně poskytování jídla těm, kteří to potřebují. Snad tento trend budou následovat i ostatní diecéze. Více zde. 

 

5) V tématu akceptace kryptoměn ještě chvilku zůstaneme. Spojení krypto a sportu je již poměrně časté, o čemž svědčí i fotbalový klub Oxford City, který aktuálně akceptuje bitcoiny jako platbu za lístky na zápas. Kromě toho bude klub jako první v šesté anglické fotbalové lize nosit na tričkách logo BTC a fanoušci si budou moci koupit lístky, jídlo a jiné občerstvení na stadionu za bitcoiny prostřednictvím Lightning Network. Na to lze říci jediné - sportu a kryptu zdar! Více info zde. 

 

6) Poslední zpráva je z kategorie naučná. Pojednává totiž o tom, jaká jsou nejhorší místa pro uchovávání Vašeho seedu k peněžence. Velmi zajímavý článek například diskutuje o nevýhodách memorování 12, resp. 24 slov, která k uchování potřebujete, zároveň nabízí příklady lidí, kteří svůj seed uchovávali online na cloudu nebo ve svém PC či telefonu, ale snad nejzajímavější místo které se v článku objevuje, je lednička, která by zřejmě mnohé z nás ani nenapadla. Určitě stojí za přečtení. 

 

Od nás to bude prozatím všechno. Užijte si letní, horké dny, zůstaňte věrní kryptu a obchodům zdar!

Vaše VirtualProperty