Perličky a zajímavosti #24

 

 

Přinášíme vám krátké zprávy a novinky ze světa kryptoměn, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Tady jsou:

 

1) První novinka se týká měsíce říjen, který se zdá být jaksi prokletý - v tomto období, konkrétně v první polovině měsíce, totiž došlo k nejvyššímu počtu krypto-krádeží ve srovnání se zbytkem roku 2022. Dosud bylo v říjnu ukradeno přes 718 milionů dolarů z různých DeFi protokolů, přičemž polovina měsíce je stále ještě před námi. Oproti krádežím, kterým jsme čelili například v roce 2019, kdy byly nejvíce zranitelné centralizované burzy a směnárny, se zájem hackerů přemístil právě na decentralizované finance, které svými vlastnostmi lákají stále více zlodějů.

 

2) Druhá zpráva je naopak pozitivní a budou se z ní těšit nejen všichni milovníci bitcoinu, ale i ti, kteří čelí nejistotě či dokonce nedůvěrě v zainvestované finance do digitálního zlata. Portál BitcoinMagazine totiž připravil článek, ve kterém ukazuje potenciál a reálné využití BTC v současném světě – autor například zdůrazňuje efektivnost využití bitcoinu během pandemie Covid-19, opět nakousává možnosti „zelené“ těžby či vyzdvihuje to, že bitcoin nikdy nespí.

 

3) A v pozitivním duchu se drží i třetí novinka, která může znamenat velké haló v celém kryptosvětě. Došlo totiž ke spolupráci mezi Google a kryptoburzou Coinbase, která se týká rozšíření platových možností pro klienty společnosti Google – ti by měli mít možnost platit za cloudové služby kryptoměnami již od začátku příštího roku. Služba ale bude ze začátku dostupná jen pro vybrané klienty.

 

4) Ve Švýcarském městě Lugano přijali Bitcoin, Tether a další kryptoměny jako zákonné platidlo. Cílem města je totiž stát se regionálním kryptomenovým centrem, což místní politici označili velmi sympaticky jako Lugano's Plan . Tak chtějí do města a do Švýcarska obecně přivolat nové, dravé investory a vývojáře, kteří budou pro tamní společnost výrazným přínosem.

 

A na závěr krátký vtip na pobavení:

 

Jaký je rozdíl mezi Bitcoinem a NASA?

Bitcoin skutečně míří na Měsíc 😎

 

Od nás to bude prozatím všechno. Užijte si sluneční podzim, zůstaňte věrní kryptu a obchodům zdar!

 

Vaše VirtualProperty