Pozor SCAM! Typ - podvodný broker

Schéma je poměrně standardní. Osloví Vás finanční odborník, tzv. broker, který pracuje pro zahraniční firmu, většinou sídlící v Londýně, Vídni či jiném evropském velkoměstě, a představí Vám projekt, který zajistí krásné procentuální zhodnocení Vašich vkladů. Broker s Vámi komunikuje česky, nicméně častokrát je konverzace trhaná, fráze a věty nepřesné, gramaticky nespisovné či velmi stručné. Řeknete si, že je to přece zástupce ze zahraničí, a nějaký překlep se může tedy stát – omyl, první red flag. Pokud Vám napadne, že to vypadá jako překlad pomocí Google Translatora, bingo.
 
Broker Vás postupně přesvědčí na menší investici, řekněme v hodnotě 200 dolarů, což se ve většině případů děje prostřednictvím kryptoměn. Následně dostanete náhled do Vašeho „profilu“ v tomto projektu, kde uvidíte Vaše peníze. Potom Vám tato dobrosrdečná společnost vklad buď znásobí, nebo doloží vlastní zdroje tak, aby se částka zaokrouhlila, což Vás samozřejmě potěší, vždyť kdo by nechtěl jen tak něco zadarmo. Vidíte, jak Vám nabíhají procenta před očima, a jak bohatnete. Zašlete druhý, třetí, pátý, desátý vklad, dokud nemáte na účtu tolik, že se rozhodnete vklad vybrat a finance i s úrokem si užít. Oslovíte proto brokera/brokerku, sdělíte mu tento záměr, a v tom nastane zádrhel.
 
Abyste si finance vybrali, musíte poslat další peníze. Protože to třeba samozřejmě zaplatit, že? Možná Vám to přijde podivné, zamyslíte se nad tím, nicméně chytrý poradce Vám namluví tolik nesmyslů, že se nakonec zlomíte, částku pošlete a čekáte, kdy se Vám povolí výběr. Nic se ale neděje, broker se omluví, že firma to nějak podělala, a aby se proces urychlil, vyžádají si další peníze. A další a další, dokud z vás nedostanou maximum, co jste schopni dát. Již zřejmě tušíte konec tohoto příběhu – žádný výběr se nekoná, všechny naposílané peníze končí v rukou podvodníka. Následně broker přestává buď komunikovat, nebo otočí a začne vám vyhrožovat, nebo ve vás vyvolávat výčitky svědomí, že jste s vklady přestali a této super firmě nevěříte. Donesl se k nám případ, kdy paní brokerka panu tvrdila, že kvůli jeho chování měl její syn vážnou nehodu. Paní brokerka tento hnus doplnila fotkou údajné nehody, ovšem pán se už oklamat nedal, a po krátkém googlení fotografii našel jako starý případ nehody někde z Německa. A takové hyeny se pohybují mezi námi. 
 
Možná si řeknete - kdo by na něco takového skočil? Bohužel, hyeny se zaměřují na lidi, kteří mají finanční problémy, chtějí si přilepšit, pomoci rodině či dopřát dětem krásnější svátky. Lidé, kteří jsou na tom finančně slabší, jsou ohrožena skupina, která v dobré víře bohužel takovýmto podvodům snáze naletí, což samozřejmě amorální podvodníci absolutně neřeší. Neřeší, že mnohým zničí životy, že kvůli jejich podvodům budou mnozí trpět měsíce, ne-li roky, nezajímá je, že poškození přijdou mnohdy o celoživotní úspory. Zajímá je jen vlastní zisk.
 
Proto upozorňujeme, každý projekt, do kterého se chystáte vložit peníze, si pořádně, pořádně proklepněte. Nahoďte název projektu do googlu, prověřte si i osoby, které s Vámi jednají, jejich jména, e-maily, čísla, vše, co k nim budete mít, ptejte se kompetentních, když nic jiného, ​​položte otázku do FB skupin, kde jsou již vyškolení odborníci, kteří Vám sdělí objektivní názor na věc. Nezapomeňte, nikdo vám nikdy nedá nic zadarmo, a každé lákavě vypadající zhodnocení je velmi velmi podezřelé.
 
Nechceme ukazovat prstem, avšak v této souvislosti se zejména během posledních týdnů hovoří o projektech FinoCapital – podrobnosti si můžete prohlédnout na této stránce: https://investplus.cz/recenze/finocapital/ a OnyxProfit, obě operují na podobných principech. Bohužel, nejsou to jediné takové projekty, názvy se mohou měnit či vznikat neustále nové, ale schéma bude podobné. Buďte proto opatrní a když nevíte, s kým se poradit, neváhejte zavolat nám. Více hlav, více rozumu, a méně ztracených peněz. Pokud bude štěstěna při nás, samozřejmě.
 
Na závěr jen jedna poslední rada. Chcete-li investovat do kryptoměn, nikdy neinvestujte všechny své peníze a nikdy si pro takové účely neberte úvěr. A to platí mnohonásobně pro různé projekty, které málokdy dodrží své závazky do samotného konce. Zvažte každý krok a investujte jen kolik, kolik Vás nezabolí, kdyby náhodou něco nevyšlo.
 
 
Vaše Virtual Property