Zpráva dne: Prezident USA Joe Biden dnes podepsal výkonný příkaz o kryptoměnách

Opatření se dotýkají 6 klíčových oblastí:
 
- Ochrana spotřebitele a investora
- Finanční stabilita
- Nezákonná činnost
- Globální konkurenceschopnost USA
- Finanční začlenění
- Odpovědné inovace
 
Ochrana spotřebitelů je důležitou součástí směrnice. Existuje nespočet příběhů o investorech, kteří se stali obětí krypto podvodů nebo přišli o obrovské sumy peněz kvůli častým kybernetickým útokům na burzy nebo samotné uživatele. I tohoto by se měla směrnice dotknout.
 
Další klíčovou oblastí, na kterou se Bidenův výkonný příkaz zaměřuje, je minimalizace nezákonné činnosti v krypto prostoru. Prezident vyzval federální agentury k vypracování egektivního aparátu zaměřeného na zmírňování nezákonného využívání a zneužívání kryptoměn. Zároveň vyzývá k mezinárodní spolupráci v této oblasti.
 
Část slov ve sdělení Bílého domu se zaměřuje na poskytnutí konkurenční výhody USA oproti jiným zemím, pokud jde o vývoj kryptoměn. Biden pověřil ministerstvo obchodu „vytvořením rámce na podporu konkurenceschopnosti a vedoucího postavení USA v oblasti technologií digitálních aktiv a jejich využití“. Blockchain Association, organizace, která zastupuje několik známých krypto společností, ve středu uvedla, že Biden „má příležitost zajistit, aby Amerika zůstala globálním lídrem v oblasti technologických inovací iv nadcházejících letech“.
 
Biden se také zaměřil na ekologickou stopu těžby krypto-aktiv. Chce, aby vláda prozkoumala způsoby, jak učinit kryptoinovaci „zodpovědnější“ a snížili se tak jakékoli negativní dopady na klima. Je to mimo jiné i reakce na masivní přesun těžařů z území Číny, kterým země překazila podnikatelské plány plošným zákazem těžby kryptoměn.
 
Nakonec, Bidenova administrativa chce přezkoumat i digitální verzi dolaru. Federální rezervní systém loni začal pracovat na zkoumání potenciální emise digitálního dolaru. Centrální banka zveřejnila dlouho očekávanou zprávu s podrobnostmi o výhodách a nevýhodách takových virtuálních peněz, ale zatím nezaujala stanovisko k tomu, zda si myslí, že by je měly USA vydat.
 
 
Budeme si muset počkat, jaké reálné kroky podniknou USA v návaznosti na Bidenovu směrnici. Situaci pro Vás budeme pečlivě sledovat a o novinkách Vás poctivě informovat. 
 
Více info k tématu naleznete v původním zdroji
 
VP