Uživatelské úrovně

 

Jednou z novinek, které jsme si pro Vás připravili, je dělení naší klientely mezi 3 základní úrovně. Na naší směnárně tak může klient získat pro svůj uživatelský účet několik stupňů. Ty neovlivňují ekonomické aspekty směny, jako jsou např. poplatky nebo kurz, ale určují maximální hranici objemu směněných prostředků

Primárním důvodem je snaha o vzdělávání nových klientů, kteří o problematice kryptoměn ještě moc nevědí, čímž se zbytečne zvyšuje riziko jejich potenciální finanční ztráty. Věříme totiž, že investovat by lidé měli jen v případě, kdy ovládají základy tohoto oboru. Z tohoto důvodu jsme vytvořili následující:

 

1)  „Začátečník“ – jedná se o roli pro nové klienty s maximální hranici směny 6 000 CZK (resp. 250 €) na 7 po sobě jdoucích dní. Po vyplnění jednoduchého dotazníku* obsahujícího základní informace o kryptoměnách může klient sám povýšit svůj účet na úroveň druhou. Pokud Vám uvedené limity stačí, kvíz samozřejmě vyplňovat nemusíte a můžete nakupovat či prodávat do uvedené horní hranice.

2)  „Uživatel“ – po úspěšném vyplnění dotazníku získá klient s vyšší úrovní i vyšší limit pro směny v objemu 25 000 CZK (resp. 1 000 €) na 7 po sobě jdoucích dnů. Tato úroveň je standardem pro stávající klienty, kteří se nechtějí verifikovat a stačí jim uvedený limit pro transakce bez nahrání osobních údajů. 

3)  „Verifikovaný uživatel“ – Pro další zvýšení limitů je třeba pro soulad se zákonem projít verifikačním procesem, jehož postup je rozepsán zde. Po jeho úspěšném dokončení je limit 450 000 CZK (resp. 14 500 €) na den, ovšem i vyšší částky je bez problémů možné měnit po předchozí konzultaci s podporou. Klienti, kteří u nás pravidelně mění vysoké částky nad uvedený limit, budou mít toto samozřejmě ošetřeno i v novém systému.

 

Naši současní klienti se nemusí bát nějakých omezení – automaticky jsou rozděleni mezi úroveň Uživatel, resp. Verifikovaný uživatel a mají zachovány limity tak, jak jsou zvyklí. Změny se dotknou primárně našich nových klientů, kteří k nám zavítají poprvé a začnou s námi obchodovat. 

 

*Dotazník obsahuje základní pojmy a termíny z oblasti kryptoměn a Bitcoinu. Jeho smyslem není klienty omezovat, ale je součástí soustavné dlouhodobé snahy směnárny, která se zaměřuje na potírání podvodných praktik. Ani pro začínajícího uživatele by tak nemělo být vyplnění problematické, pokud však ví co nakupuje a zná základní principy a bezpečnostní zásady. Kvíz je mixem základních pojmů, které musí každý krypto-nadšenec ovládat, základů finanční gramotnosti a bezpečnosti v online světě.

 

Náš nový systém aktivně pracuje s úrovní, které klient dosáhl a po přihlášení do Vašeho účtu Vám bude systém dostupné limity automaticky přepočítávat v objednávkovém formuláři. Uvidíte tedy, kolik ještě můžete v dané úrovni nakoupit, resp. prodat.

 

Další novinkou, která klientům zpříjemní nákupní proces, je možnost nastavit si bankovní účty a krypto-adresy do Vašeho profilu. Tuto možnost naleznete v sekci "Účet", kliknutím na "Párované účty". Můžete si nastavit více účtů či adres najednou - při nákupu, resp. prodeji si následně v objednávkovém formuláři zvolíte, který účet či adresu si přejete aktuálně využít.