Lightning Network nadále roste velmi slibným tempem a navzdory špatné reklamě některých konkurentů, každý den je více uživatelů ochotných vyzkoušet tuto technologii, čímž se zvyšují nejen uzly a platební kanály, ale i kapacita pro zpracování transakcí, které je možné zvládnout v této síti.

Podle údajů z webové stránky 1ML.com, se Lightning Network podařilo překonat kapacitu 600 Bitcoinů. Tato čísla představují značný pokrok v kapacitě o více než 15 procent oproti minulému roku. Je důležité poznamenat, že díky své konfiguraci jsou transakce rychlejší a při zvyšování kapacity mohou být operace vyšší.


Počet uzlů se také zvýšil (o více než 16%) na 5777 aktivních uzlů. Tento počet se neustále zvyšuje. Rovněž se skutečná využitelnost značně zvýšila při otevření 22920 platebních kanálů. To představuje 37% nárůst oproti minulému měsíci.Lightning Network a podobné řešení mohou být rozhodující.

Lightning Network slouží jako řešení pro škálovatelnost bitcoinu. Přestože se stále vyvíjí, ukázal svůj úspěch a zaznamenal poplatky ve výši 0,0000000034707 USD. Tyto poplatky jsou mnohem nižší než u některých altcoinů, které přímo konkurují bitcoinu.

Použití Lightning Network se zvýšilo díky podpoře různých kampaní realizovaných komunitov Bitcoinu. Také rostoucí počet nových peněženek s podporou Lightning Network umožnil uživatelům poznat z první ruky tento druh technologie.

Zdá se, že tyto typy řešení jsou nejlepší způsob, jak přistupovat k problémům škálovatelnosti.


Zdroj: EthereumWorldNews


Podobné články z sekce Novinky