Americký telekomunikační a mediální gigant AT&T nyní přijímá kryptoměny pro placení telefonních účtů online podle oficiální tiskové zprávy z 23. května. AT&T bude zpracovávat účty placené v kryptoměne za použití platformy krypto plateb BitPay .

BitPay je platforma, která převádí kryptoměny na fiat a používá ji přes 20 000 firem. AT&T je údajně prvním obchodem se sídlem v USA v odvětví bezdrátových sítí, který nabízí platby prostřednictvím služby BitPay.
Kevin McDorman, viceprezident divize AT&T Communications Finance Business Operations, řekl:

„Máme zákazníky, kteří používají kryptoměnu, a my jsme rádi, že jim můžeme nabídnout způsob, jak zaplatit své účty metodou, kterou preferují.“

Koncem roku 2018 AT&T oznámila , že pracuje na sadě řešení , kde je uvedeným cílem poskytnout „dodatečnou transparentnost a odpovědnost i těm nejsložitějším dodavatelským řetězcům “ pro institucionální zákazníky v oblastech, jako je výroba, maloobchod a zdravotnictví.

Společnost AT&T rovněž podala patentovou přihlášku, která byla zveřejněna v prosinci americkým úřadem pro patenty a ochranné známky (USPTO) - pro mapu historie sociálních médií založenou na blockchainu, která by umožnila síti, jako je AT&T, shromažďovat transakce svých zákazníků.


Podobné články z sekce Novinky