Americký finanční gigant Fidelity uvedl, že jeho platforma pro obchodování s kryptoměnami je v "testovací fázi". Uvedené 31. ledna na platformě Medium.

Podle sdělení společnosti v současnosti poskytuje služby malé skupině klientů a zároveň pokračuje v budování infrastruktury platformy. Firma uvádí:

"Naši prvotní klienti jsou důležitou součástí našeho testování a procesů zdokonalování, které nám nakonec umožní poskytovat tyto služby širšímu spektru institucí."

Společnost Fidelity oznámila, že v říjnu 2018 začne s novou společností Fidelity Digital Asset Services, která začala s vývojem krypto platformy. Společnost Fidelity dále uvedla, že nová společnost bude nabízet služby v oblasti úschovy a obchodování s digitálními aktivy zaměřenými na institucionálních investorů, jako například "hedging fondy" a zatím nebudou otevřeny pro malé investory.

V dnešním oznámení, Fidelity uvádí, že její vývojový tým pracuje s auditory na regulacích a přizpůsobuje stávající provozní procesy na novou kryptoměnovou platformu.

Depozitní služby (Custody services) jsou běžné v tradičním finančním sektoru a nabízejí investorům místo na ukládání aktiv jako jsou peníze, cenné papíry, komodity jako zlato a diamanty, aby se neztratily ani neodcizili. Depozitní služby se liší od bank tím, že nemají povoleno používat skladované aktiva na vlastní zisk.

Začátkem tohoto týdne nejmenované zdroje uvedli agentuře Bloomberg, že tato kryptoměnová služba by mohla být spuštěna do března 2019.


Zdroj: CoinTelegraph, Zdroj obrázku 


Podobné články z sekce Novinky