Zpomalení investic do digitálních aktiv v posledním čtvrtletí minulého roku nezabránilo společnosti Grayscale, největšímu správci krypto aktiv na světě, dosáhnout celoroční kapitálový přísun ve výši 359,5 milionů dolarů, z nichž 66% pochází od institucí.

Grayscale, fond na správu digitálních, uveřejnil 14. února svou zprávu o investicích do digitálních aktiv, v níž odhalil, že přísun kapitálu od institucionálních investorů stoupá.
Zpráva o investicích je v podstatě připomínkou, jak se společnostem podařilo přežít během „bear marketu“, který od ledna minulého roku zaznamenal pokles kapitalizace o více než 700 miliard dolarů.

Čísla a klíčové body ze zprávy
Ve zprávě se uvádí, že v posledním čtvrtletí 2018 došlo ke zpomalení investic do digitálních aktiv, ale společnost se i v tomto čtvrtletí podařilo získat 30,1 milionů dolarů. Bylo to podprůměrný čtvrtletí, i když firma měla celkově silný rok.
Celkový příliv kapitálu v roce 2018 dosáhl rekordních 359,5 milionů dolarů, což pro Grayscale znamenalo nejsilnější kalendářní rok od založení.
Přísun kapitálu v minulém roce je téměř trojnásobek toho z roku 2017, kdy kryptoměny zažili snad nejsilnější trh dosud. Tato částka je také téměř dvojnásobkem součtu kapitálu od roku 2014 do roku 2017.
Ve zprávě se uvádí, že institucionální investoři měli na svědomí 66% nového kapitálu během roku 2018, což jasně naznačuje, že roste zájem institucionálních investorů o tento vznikající průmysl.
Zpráva uvádí dva důležité postřehy, které posilují vznikající trend.

"Za prvé, průměrný investor v této fázi „bear marketu“  je trpělivý, s víceletým investičním horizontem (např. Investice na důchod). Zadruhé institucionální investoři budují postupně základní strategické pozice v oblasti digitálních aktiv a pokles během roku 2018 považovali za atraktivní vstupní bod. "

Američtí investoři jsou i nadále hlavním zdrojem nového kapitálu společnosti a téměř veškerý kapitál v posledním čtvrtletí přišel od nich.

Digitální aktiva nikam nezmizí
Tento průmysl byl během posledních měsíců cílem kritiky kvůli klesající ceně aktiv a nejistotám v oblasti regulací.
Grayscale však věří, že digitální aktiva zůstanou a budou hrát důležitou úlohu při diverzifikaci portfolií investorů.

"Navzdory zpomalení investic ve všech produktech ve čtvrtém čtvrtletí, stále vidíme důkazy o tom, že digitální aktiva zde zůstávají jako nová třída aktiv," píší ve zprávě.

Cena Bitcoinu dosáhla v prosinci 2017 výšku téměř 20 000 dolarů, od té doby však výrazně klesla.
Zpráva přináší i záblesk naděje pro investory a nadšence, a uvádí, že "Bitcoin vydržel 85% pokles mezi prosincem 2013 a lednem 2015", a následně se mu podařilo zcela zotavit, dosáhl předešlé maximum 1 150 dolarů a následně vystartoval na nynější maximum.Podobné články z sekce Novinky