Americké burzy s kryptoměnami zpracovávají přibližně 29% celosvětového obchodu s Bitcoinem, což je mnohem více, než se dosud předpokládalo.
S tímto závěrem přišla společnost Bitwise Asset Management , která vypracovala o obchodování s Bitcoinem studii s cílem podpořit svůj návrh o schválení Bitcoin ETF u Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC).

Americký vliv na Bitcoin
Bitwise v rámci zprávy uvádí, že data očištěné o falešné volume burz naznačují, že předpoklady, podle kterých obchodování v USA tvoří jen 1 procento objemů obchodů s Bitcoinem, jsou daleko pravdy.

Bitwise tvrdí, že zejména mnohé neregulované burzy v zahraničí uměle navyšují objemy svých obchodů, aby tak přilákaly více zákazníků. Když se reporty těchto burz očistí o falešné údaje, jejich vliv na obchodování s Bitcoinem je výrazně nižší a naopak obchodování v USA, kde musí burzy splňovat mnohem přísnější regulační pravidla, má najednou výrazně větší rozměr.

Podle závěrů studie má větší vliv na Bitcoin už jen obchodování na Maltě , kde sídlí například burza Binance či OKEx .

Malta tvoří dohromady více než 40% obchodu s Bitcoinem. Zmíněných 29% připadá USA , téměř 14% Taiwanu , 11.6% Velké Británii a 5% Japonsku .

Tyto závěry jsou dalším argumentem společnosti Bitwise ve prospěch schválení jejich Bitcoin ETF žádosti. Firma totiž tvrdí, že obchodování s Bitcoinem je podle těchto dat mnohem regulovanější, než se mohlo dosud zdát. Mylný dojem vytvářejí pouze neregulované burzy, které falšují svá data. Regulované burzy v USA (plus pár neregulovaných, které však mají férové údaje, jako např. Binance) v kombinaci s Bitcoin futures kontrakty u CBOE a CME mají podle Bitwise mnohem zásadnější vliv na cenu Bitcoinu, než se dosud zdálo.Podobné články z sekce