Hlasy rostoucího počtu vlivných politiků a inovátorů hlasitěji prohlašují, že je důležité zachovat předpokládaný náskok Spojených států v krypto odvětví.

USA si nemohou dovolit ztratit své místo jako přední běžec
Důležitost zachování světové technologické nadvlády nabývá na síle. Ve Spojených státech, obránci inovací a vytváření pracovních míst tlačí na to, aby Bitcoin (BTC) a další kryptoměny dostali nějaký dýchací prostor.

Thomas W. Hodge, Senior Associate Attorney ve společnosti Brock & Scott PLLC a zakladatel společnosti Crypto and Policy , tvrdí, že USA vždy podporovaly růst nových technologií vstupujících na trh. „Podporujeme spíše jeho růst než potlačování zatěžujících předpisů,“ dodal.

Dnes je na obzoru mnoho nových technologií: umělá inteligence, autonomní vozidla a možná nejdůležitější, krypto-měny a technologie blockchain, které změní způsob, jakým naše životy provádíme - od bankovnictví po hlasování […] Jednoduše řečeno, Spojené státy si nemohou dovolit ztratit své první místo v krypto odvětví.

Za tímto účelem se Hodge připojil ke kongresmanu pro Minnesotu Tomu Emmerovi, aby žádal, aby nedocházelo k potlačování hospodářské soutěže na volném trhu.

Hodge doufá v obnovené vedení v Kongresu Blockchain Caucus a změny v US Securities Exchange Commission (SEC). Podle Hodge, tento vývoj podpoří kryptoměnové společnosti, aby „pokračovaly v inovacích ve fintech po celém světě“.

„SEC musí otevřít své dveře inovaci“
Komisař Hester Pierce již delší dobu navrhuje, aby byla SEC otevřena inovacím a svobodnému podnikání.  Dodal:

Regulujeme odvětví, které je klíčovým pro pokrok a produktivitu ve zbytku ekonomiky.

Pierce vyzývá k inovačnímu a zlepšenému regulačnímu rámci, který by byl lépe přizpůsobitelný průmyslu kryptoměn.

Vzhledem k tomu, že se prezidentské volby v roce 2020 v USA prosazují, nadšenci kryptoměn dychtivě vyhledávají kandidáty, kteří podporují Bitcoin.
Jeden kandidát již prohlásil, že bude přijímat dary z kampaní v kryptoměnách.

Andrew Yang je kandidát na prezidentský úřad a zastánce všeobecného základního příjmu. Nedávno oznámil , že přijímá dary v Bitcoinu, Ethereu a v jakékoli jiné kryptoměně, která je v souladu se standardem ERC20.


Podobné články z sekce Novinky