Vývojář a vědecký pracovník Felix Weis úspěšně provedl první transakci na Bitcoinmate přes Lightning Network.

První světový Bitcoin ATM s podporou Lightning Network
31. března 2019, Weis veřejně vykonal transakci přes Lightning Network u bitcoin bankomatu, během Lightning Hackday, v Hong Kongu.

Weis dodal:
Má to ještě  spoustu chyb, ale dvě různé mobilní peněženky fungovaly dobře.

Kapacita Bitcoin Lightning Network roste nad 1000 BTC
Kryptoměnový průmysl je stále více nadšený z Lightning Network, protože nabízí drasticky nižší transakční poplatky BTC a zároveň umožňuje provádět téměř okamžité transakce.

Kromě toho, ukázka ATM Bitcoin plateb přes Lightning Network přichází, když “Weiss Crypto Rating“ právě upgradoval Bitcoin z “C-” na “B-” (dobrý), protože jeho technologie se dramaticky zlepšila.

Weiss tyto závěry zdůraznil v komplexní zprávě o kryptoměnovém trhu s názvem „Temné stíny s jasnou budoucností“, zveřejněné v březnu 2019.

Zejména Weissova evaluace zvažovala čtyři faktory: míru přijetí, technologii, riziko a odměnu. Zdůraznil efekt nástupu Lightning Network takto:

Bitcoin byl modernizován díky roll-outu Lightning Network a je v nejlepší pozici, aby se stal populárním obchodem pro střadatele a investory.

Lightning Network je decentralizovaný systém, kde účastníci mohou implementovat důvěryhodné mikroplatební kanály pro provádění jedné nebo více platebních transakcí off-blockchain.

Tyto kanály jsou umístěny mimo bitcoin blockchain. Transakce probíhají mezi těmito kanály. Po dokončení jsou transakce přenášeny jako jediná transakce do bloku blockchainu. Pak je platební kanál uzavřen a transakce jsou přepsány na blockchain.

Proto, bez ohledu na počet provedených transakcí, je blok BTC zpřístupněn dvakrát, při otevření kanálu a uzavření kanálu.

Implementace uzlů Lightning Network stále nabývá hybnosti. Od tohoto psaní se podle 1ML , monitorovací webové stránky Lightning Network, nyní síť může pochlubit 7 744 uzly a 39 129 kanály. Kapacita sítě dosahuje více než 1 059 BTC.

Zdroj: Bitcoinist

Podobné články z sekce Novinky