Testování dlouho očekávané platformy Bakkt začne 22.7.2019. Stále ale nezaznělo ani slovo ohledně schválení ze strany regulátorů. Každopádně spuštění této platformy by mělo zvýšit poptávku po Bitcoine ... a to nemluvíme o dávno zmíněné spolupráci se Starbucks.

Připravovaná futures Bitcoinová platforma, patřící pod křídla Intercontinental Exchange. Bakkt začne testovat dva futures kontrakty 22. července tohoto roku.

V nejnovějším blogu CEO Bakktu Adam White oznámil, že 20. Července 2019 bude 50 -te výročí přistání na měsíci - Apollo 11, a při této příležitosti platforma začne testování uživateli futures kontraktů na Bitcoin, které budou kotovány a obchodovány mateřskou společností ICE.

Datum spuštění nezazněl
Bakkt minulý měsíc oznámil, že začne testování v červenci, ačkoli v té době neposkytl konkrétní datum. Kromě tohoto data poskytla ICE nové informace o měsíčním konktrakte i aktualizovala specifikace pro denní kontrakt. Bakkt dosud neoznámil datum konečného spuštění.

Bitcoin kryté kontrakty na rozdíl od CME
ICE oznámila v minulém roce, že spustí fyzicky uzavírány Bitcoin futures kontrakty. Na rozdíl od smluv zúčtovaných v USD, jak je to v případě futures obchodů CME, zákazníci v tomto případě dostanou skutečný Bitcoin na konci platnosti smlouvy a nikoli jeho ekvivalent ceny v USD. Futures kontrakty nebo odvozené cenné papíry s dodáním v budoucnu budou kryté Bitcoinem, což by mělo zvýšit poptávku.

Ve čtvrtek White napsal, že posláním společnosti Bakkt je "podporovat rozvoj důvěryhodné infrastruktury pro bezpečný obchod na novém trhu s digitálními aktivy".

Firma původně oznámila data spuštění loni a v lednu tohoto roku, ačkoli oba byly posunuty z důvodu nedostatku regulačních schválení ze strany CFTC. Zdá se, že zpoždění vyplývá částečně z plánu společnosti Bakkt na dořešení uskladnění Bitcoinu a vyjasnění obchodů prostřednictvím zúčtovacího střediska ICE.

White ještě dodal:
 "Zoto není malý krok, a spuštění zavede nový standard pro přístup ke kryptoměnovému trhu. Ve srovnání s jinými trhy zůstává institucionální účast pozadu z důvodu omezení, jako je tržní infrastruktura a regulační jistota. To má za následek nižší objemy obchodů, likviditu a cenovou transparentnost, která je standardem na zavedených trzích. "


Podobné články z sekce Novinky