Mezinárodní investiční banka a notoricky známý Bitcoin skeptik JPMorgan Chase bude první americkou bankou, která vydá svou vlastní kryptoměnu.

V překvapivém kroku řekl Umar Farooq, vedoucí blockchainových operací společnosti JPMorgan, že v následujících měsících se začnou zkoušky CNBC společnosti JPM Coin a že se již objevily tři případy použití.

JPMorgan bude pravděpodobně šokovat sektor financí s tímto krokem, protože v posledních letech byly velkými kritiky kryptoměn.

CEO Jamie Dimon se stal nechvalně známý po prohlášení, že Bitcoin je "podvod" v roce 2017.
Od té doby se Dimon obrátil a později se zmínil, že své poznámky k Bitcoinu už nezveřejňuje. Mezitím ostatní pracovníci pracovali na odvětví kryptoměn a v minulém roce se vyskytly zprávy, že by JPMorgan spustili i nástroje související s Bitcoinem.

V květnu banka podala patent na P2P mezibankovní platební systém s platbami, přičemž hlavní místo mezi velkými korporátními klienty je nastaveno tak, aby kladlo důraz zejména na JPM Coin.
Společnost JPM Coin bude také sledovat provádění transakcí s cennými papíry a součást funkcí služby treasury JPMorgan.
Jen malé množství celkových obchodů v těchto oblastech bude použitých na obchod s kryptoměnami. Mince JPM budou působit jako náhrada dolaru 1: 1, podobně jako stable Coin.

"I kdyby to bylo zaměřeno pouze na klienty JPM na institucionální úrovni, nemělo by nás to držet pozadu," uzavřel Farooq.

Loni rovněž prezident banky Daniel Pinto přiznal, že v příštím světovém hospodářství budou kryptoměny hrát důležitou roli.

"Tokenizace ekonomiky je pro mě reálná a nezbytná. Kryptoměny jsou prospěšné, ale ne v současné podobě. "

Zdroj: Bitcoinist


Podobné články z sekce Novinky