Jedna z největších kryptoměnových burz, Binance, zahajuje blockchainový projekt „Venus“, který má být zaměřený na vývoj lokalizovaných "stablecoinů" (token s garantovanou/regulovanou hodnotou) po celém světě.


Ve vém oznámení zveřejněném dnes, 19. srpna, burza tvrdí, že je v dobré pozici pro zavedení takového měnového ekosystému díky své stávající technologii na bázi veřejného řetězce (public chain), Binance Chain, široké uživatelské základně a již zavedeným globálně platným procesům.


Zástupci burzy říkají, že Binance hledá a vítá partnerství s vládami, korporacemi, technologickými firmami a dalšími projekty pracujícími s kryptoměnami a blockchainem, s cílem vyvinout nový měnový ekosystém, který bude posilovat jak již rozvinuté, tak i rozvojové země. Vize tohoto projektu je podle oznámení „vybudovat novou otevřenou alianci a udržitelnou komunitu“, která bude čítat partnery mající vliv v celosvětovém měřítku.


Binance Chain, jak se uvádí v oznámeních, již provozuje několik nativních stablecoinů vázaných na aktiva, včetně na Bitcoin vázaného BTCB a Binance stablecoinu BGBP vázaného na Britskou Libru. Binance říká, že využije tuto svou stávající infrastrukturu a zkušenosti s různými regulačními režimy k upevnění systému kontroly rizika souladu (compliance) a vybudování vícerozměrné kooperační sítě pro projekt Venus.


Zdá se, že tento nový ambiciózní projekt přímo konkuruje plánům giganta ze světa sociálních sítí, Facebooku, a jeho spuštění na fiat fixovaného stablecoinu Libra, který by měl pohánět globální síť krypto plateb zabudovanou do tří jím vlastněných aplikací : WhatsApp, Messenger a Instagram.


Svým názvem „Venuše“ také Binance vstupuje do oblasti astrologických pojmů, jako právě Libra od Facebooku nebo například burza Gemini dvojčat Winklevossů a jejich Gemini dolar.


Zdroj informací, zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky