Poskytovatel kryptoměnových finančních služeb Bitcoin Suisse tvrdí, že uskutečnil obchod s Bitcoiny (BTC) v nejvyšší nadmořské výšce během, propagační akce, která se uskutečnila 13. července. Tento “kousek” nazývá vtipně novým All-Time-High (ATH) – což se používá jako označení pro dosažení nejvyšší hodnoty v historii, ale doslovněji to znamená “nejvýše co kdy byl” a právě této dvojsmyslnosti pořadatelé využili.


Podle tvrzení firmy se obchod prováděný jejími zaměstnanci uskutečnil na vrcholu pohoří Breithorn v Pennských Alpách, který se nachází na hranici mezi Švýcarskem a Itálií. Této reklamní akce se zúčastnilo téměř 70 lidí a odehrávala se 4164 metrů nad hladinou moře. Oficiální twitterový účet služby Bitcoin Suisse, která začátkem tohoto měsíce požádala o bankovní licence a licence obchodníků s cennými papíry od švýcarského finančního regulátora, informoval o úspěchu takto:


Nový ALL-TIME HIGH! 13. července provedl Bitcoin Suisse nejvyšší bitcoinový obchod, jaký byl kdy zaznamenán, na vrcholku Breithorn ve Švýcarsku ve výšce 4164 metrů nad mořem. “


Tento kousek rovněž komentoval na svém Twitteru i kryptoměnový startup Luffe, který chválil iniciativu, ale zároveň připouští, že to možná bylo “trochu moc”.


V květnu 2018 totiž proběhla podobná propagační akce pro ukrajinskou sociální síť ASKfm, která se chystala na úvodní nabídku mincí (ICO) a která si dala za cíl vylézt na Mount Everest a na vrchol položit hardwarovou peněženku Ledger s těmito tokeny. Akce však vedla ke smrti šerpy Lam Babu.


Cointelegraph také informoval v lednu loňského roku, že i kanadské KFC využívá krypto k propagaci a zavádí novou položku menu - Bitcoinové Kbelíky kuřat - které si zákazníci mohou koupit výhradně za Bitcoiny.


zdroj informací, zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky