Whats App uživatelé mohou nyní posílat a přijímat Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC) a Ethereum (ETH) prostřednictvím populární platformy pro zasílání zpráv díky Lite.Im botu. Oznámení je posledním pokusem o zjednodušení procesu platby kryptoměn, čímž se virtuální měny přiblíží k běžným lidem.

Jak odeslat Bitcoin na WhatsApp?
V Tweete, který zveřejnila Zulu Republic v neděli (19. května 2019), digitální platforma oznámila, že její aplikace na zasílání krypto zpráv Lite.Im zavedla jednoduchý způsob odesílání a přijímání Bitcoinu prostřednictvím WhatsApp.

Všichni uživatelé si musí přidat bot Lite.Im na WhatsApp a postupovat podle pokynů na obrazovce. Uživatelé mají kromě možnosti odesílání a přijímání krypta i řadu jiných možností. Služba také umožňuje lidem vydělat si kryptoměnu prostřednictvím doporučení za zprostředkování. Existují také možnosti, které umožňují uživatelům nastavit výchozí kryptoměnu nebo preferovaný jazyk a heslo. Momentálně se dá nastavit anglický a španělský jazyk.

Realizace transakcí bude jednodušší
Krypto transakce založené na SMS zavádějí jednoduchost zejména pro méně technicky zdatné jednotlivce. Lite.Im už má podobné služby pro Facebook Messenger, Telegram a SMS.

Podle společnosti je "sociální zasílání zpráv" důležitou součástí širšího přijímání kryptoměn. WhatsApp sám má více než 1,5 miliardy uživatelů v téměř každém koutě světa.

S mobilními transakcemi, které se stávají přístupnější na místech v jihovýchodní Asii a Africe, existuje možnost, že více lidí, kteří nemají přístup k bankám, bude mít konečně větší přístup k platebním kanálem. Mnozí příznivci říkají, že BTC se stává vyspělejší třídou aktiv a je na cestě splnit očekávání mnoha časných protagonistů.

Soutěž s Facebookem?
Pro Facebook, který má své vlastní krypto plány, by Lite.Im mohl být vnímán jako konkurence. Neexistuje žádné oficiální prohlášení o přesné povaze virtuální ambice giganta, ale stále znějí fámy, že to bude podobné Bitcoinu.

Zdroj: Bitcoinist
Zdroj obrázku

Podobné články z sekce Novinky