Bitmain, gigant v oblasti těžby kryptoměn údajně plánuje v Číně spustit 200.000 kusů těžebních zařízení, aby využily levnou elektřinu z vodních elektráren.

Zdroj z Číny obeznámen s touto záležitostí údajně pro CoinDesk řekl, že Bitmain během léta nainstaluje 200 000 kusů vlastních těžebních strojů, aby využily levnou energii z vodních elektráren po nadměrných deštích v jihozápadní Číně. Cena těchto těžebních zařízení se odhadují na přibližně 80 milionů až 100 milionů dolarů.

Těžební gigant údajně vstoupil do jednání a začal uzavírat dohody s místními těžebními farmami, aby hostili jejich zařízení. Bitmain se prý chystá nasadit své nové stroje jako AntMiner S11 a S15 spolu s některými staršími modely jako AntMiner S9i / j.

Zprávy přicházejí v návaznosti na rozhodnutí společnosti Bitmain z prosince a ledna, kdy se rozhodli uzavřít své vývojové centrum v Izraeli , propustit místní zaměstnance a snížit svou činnost v Nizozemsku. Gadi Glikberg, vedoucí izraelské pobočky a viceprezident společnosti Bitmain pro mezinárodní prodej a marketing, údajně spojil tyto události s nedávným kolapsem krypto trhu:

"Trh s kryptoměnami prošel v posledních měsících otřesy, které přinutili Bitmain prozkoumat své různé aktivity po celém světě a přeorientovat své podnikání v souladu se současnou situací."


Pokud jde o ukončení operací v Holandsku, Bitmain uvedl, že tento krok byl součástí dlouhodobějšího plánu opatření na úsporu nákladů. Bitmain údajně trpěl v důsledku snížené ziskovosti těžby Bitcoinu v posledních měsících, během nichž se cena Bitcoinu (BTC) pohybovala kolem 4000 dolarů.

V lednu se objevily i zprávy o tom, že Bitmain údajně pozastavil své těžební operace v Rockdale, ve státě Taxes ve Spojených státech. Steve Young, soudce okresu Milam, vydal prohlášení, že všichni zaměstnanci Bitmainu, kromě dvou inženýrů a ředitele lidských vztahů byli propuštěni a všechny operace byly pozastaveny.

Zdroj: CoinTeleGraph
Zdroj obrázku

Podobné články z sekce Novinky