Dceřiné společnosti významné evropské kryptoburzy Bitstamp bylo uděleno povolení od finančního regulátora New York State, podle oficiální tiskové zprávy odboru finančních služeb (NYDFS) dne 9. dubna.

Jak uvádí agentura Reuters, společnosti Bitstamp Europe SA byla v roce 2016 udělena licence pro platební instituce, která své činnosti schválila ve všech 28 zemích EÚ.

Licence konkrétně povolí Bitstamp spuštění služeb, které umožňují zákazníkům nakupovat a prodávat Bitcoin ( BTC ), jakož i vybrat jiné virtuální měny pro USD a naopak.

Bitstamp USA je dále licencován tak, aby „usnadňoval převody finančních prostředků na Ripple Network, vydával Ripple Balances v USD, jiné virtuální měny a vybral fiat měny, včetně australského dolaru, britské libry, eura, švýcarského franku a japonského jenu“.

Prohlášení NYDFS uvádí, že jeho režim licencí je navržen tak, aby dohlížel a podporoval virtuální směny měn podle zákona o finančních službách v New Yorku.

Při zajišťování licence se Bitstamp připojuje k dalším špičkovým firmám v oblasti kryptoměnového průmyslu, jako jsou Square, BitPay, Genesis Global Trading, BitFlyer USA, Coinbase, XRP II a Circle Internet Financial.

Proces přezkoumání licencí Bitlicense vyžaduje důkladné posouzení souladu společnosti s pravidly proti praní špinavých peněz ( AML ) a poznáním svého zákazníka ( KYC ), jakož i zásady boje proti podvodům, kapitalizaci a kybernetické bezpečnosti.

Ne všichni členové průmyslu přijali přísný regulační režim státu, který je v platnosti od roku 2015. Americká směnárna Kraken přestala nabízet služby obyvatelům NY v daném roce.

Jak uvádí zpráva, ve své globální expanzi , Bitstamp získala belgická investiční společnost NXMH - která je zase vlastněna jihokorejským mediálním konglomerátem NXC Corp - v říjnu 2018. V lednu tohoto roku se burza stala partnerem významných švýcarských online bank Dukascopy.

Bitstamp je zařazena jako 47. největší  světová burza s průměrným denním obchodovaným objemem kolem 105,6 milionů dolarů.


Podobné články z sekce Novinky