Nejnovější verze prohlížeče Brave přidává podporu pro kryptoměnové peněženky, což uživatelům poskytuje větší kontrolu nad tokeny BAT, které v něm získávají za prohlížení reklam.

Podle vlákna zveřejněného na oficiálním subredditu BATu, nynější verze Brave Nightly (ta ještě nestabilní, kterou používají vývojáři k testování nových funkcí) podporuje různé kryptoměnové peněženky, včetně MetaMask.

Tato nová verze prý umožňuje uživatelům připojit k prohlížeči jejich kryptoměnové peněženky (i hardwarové, jako například Trezor nebo Ledger), i když transakce musí stejně nejprve podstoupit kontrolu zákazníka (know-your-customer, neboli KYC) prostřednictvím Uphold, kryptoměnové peněženky a směnného partneta Brave.

Uživatelé tohoto kryptoměnou poháněného prohlížeče si již delší dobu stěžovali na nedostatek podpory Brave pro peněženky Etherea, jako jsou např. MetaMask, MyEtherWallet a další. Brave údajně nepřidal ze začátku tuto funkci ve snaze podpořit využití jeho tokenu BAT k přispívání tvůrcům webového obsahu.

Spoluzakladatel a generální ředitel Brave, Brendan Eich, prohlásil, že kontroly KYC jsou pro firmu stále nejvyšší prioritou. Vyjádřil se jasně, že nechtějí ohrozit své snažení a projekt tím, že by podcenili např. hrozbu podvodných automatických programů či jiných nekalých praktik. Společnost se nyní sice rozhodla  přidat podporu kryptoměnových peněženek, ale není její cíl obcházet regulátory, nýbrž vést komunitu formou podpory vůči zkušenějších uživatelům kryptoměn. 

Generální ředitel sice poznamenal, že Brave si nedělá „žádné iluze, že by surový princip kryptoměn byl něco pro většinu uživatelů“, protože je pro ně „nepoužitelný a příliš technický“. Podle Eicha by však právě tito zkušení uživatelé mohli být schopni spolupracovat s Brave a přispět k tomu, aby společnost překročila své dosavadní limity možností.

Tento krok nastal krátce poté, co do své "Nightly" verze přidali necílené reklamy ve 21 nových zemí - včetně Polska, Argentiny, Itálie, Singapuru a Venezuely. Nejnovější verze prohlížeče také umožňuje uživatelům stáhnout své tokeny BAT do Upholdu.


Podobné články z sekce Novinky