Německá větev světoznámého řetězce rychlého občerstvení Burger King nyní přijímá platby v Bitcoinech (BTC) na svých oficiálních webových stránkách pro rozvoz a v mobilní aplikaci. Není zatím však jasné, zda je kryptoměna akceptována také v kamenných pobočkách, kterých je v Německu více než 600.


Podle informací webu Crunchbase působí nyní celkově řetězec Burger King na více než 13 000 místech po celém světě a obsluhuje více než 11 milionů hostů denně v 98 zemích. Web také odhaduje roční příjem tohoto giganta rychlého občerstvení na 1,7 miliardy dolarů.


Není to však úplně poprvé, kdy Burger King přijímá BTC. Již v létě 2017 Burger King Russia oznámil, že začnou přijímat platby v BTC a na konci srpna téhož roku zavedl svou vlastní virtuální měnu s názvem Whoppercoin. Rovněž v roce 2017 byl také Bitcoin poprvé přijat jiným Burger Kingem v Arnhemu, městě v Nizozemsku.


Jakýkoliv tedy máte vztah k resturacím rychlého občerstvení, jedná se bezesporu o celovětový fenomén a jejich adopce kryptoměn může velmi pomoci jejich rozšíření a praktickému využívání. Jelikož i KFC Canada už přijímá za své kbelíky kuřat také BTC, je jen otázkou času kdy se připojí v rámci konkurenčního boje i třetí z tohoto trojlístku – McDonalds.


Zdroj informací, zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky