Chicagská burza Chicago Board Options Exchange (CBOE), která patří mezi největší akciové burzy na světě, nepřidá v březnu nové Bitcoin Futures do své nabídky.

CBOE podle svého prohlášení zveřejněného 14. března přehodnocuje, jak bude přistupovat k obchodování s kryptoměnami.

,, CFE (CBOE Futures exchange pozn. Red.) V březnu 2019 nepřidá CBOE Bitcoin ( "XBT") Futures kontrakt na obchodování. CFE posuzuje svůj přístup ohledně toho, jak bude dále plánovat nabídku digitálních derivátů k obchodování. Zatímco bude zvažovat své další kroky, CFE nebude přidávat další XBT futures kontrakty na obchodování, " zní v stanovisku CBOE.
V současnosti nabízené XBTM19 futures expirují v červnu. CBOE poznamenává, že všechny aktuální uvedené futures jsou stále k dispozici.
V prosinci 2017 společnost CBOE jako první spustila obchodování s Bitcoin futures. Nasledovala ho konkurenční burza Chicago Mercantile Exchange (CME). Spuštění Bitcoin Futures tehdy přispělo k dalšímu růstu Bitcoinu, dokud v úvodu roku 2018 bublina nepraskla.

Futures kontrakty poskytují investorům expozici vůči podkladovému aktivu - v tomto případě Bitcoinu - bez nutnosti vlastnit Bitcoin. Namísto toho investoři kupují smlouvy, které sledují podkladovou cenu majetku a spekulují o tom, zda se smluvní cena zvýší nebo sníží k datu vypršení platnosti. V případě CBOE Bitcoin futures se hodnota vyrovnává v amerických dolarech.

Rozhodnutí CBOE týkající se pozastavení Bitcoin futures zní poměrně překvapivě vzhledem k tomu, že právě na CBOE by se měly obchodovat první Bitcoin ETF, pokud by americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) schválila žádost od VanEcka a  SolidX .

Zdroj: Cointelegraph
Zdroj obrázku

Podobné články z sekce Novinky