CEO kryptoměnové burzy Binance odmítl tvrzení, že hackeři získali přístup k důvěrným informacím klientů, jako jsou například doklady totožnosti.


Ve svém tweetu ze 7. srpna Changpeng Zhao označuje šířící se zvěsti o údajném úniku dat, souvisejících s dokumenty KYC (know-your-customer, ověření totožnosti zákazníka), jako pokus o šíření tzv. "FUD" (fear, uncertainty and doubt - strach, nejistota a pochyby).


"Neupadejte do toho ´FUDu´ ohledně ´KYC úniku´. Situaci vyšetřujeme a brzy dodáme podrobnosti" napsal.


Uživatelé sociálních médií začali panikařit, když se vyrojila (pravděpodobně tedy falešná) varování, ukazující postavy pózující s osobními dokumenty vypadající na uživatele Binance.


Speciální skupina založená na Telegramu, která má prezentovat tyto dokumenty, má již téměř 9,5 tisíce členů a stále roste. Materiály zveřejňované v této skupině však postrádají digitální ochrannou známku, kterou Binance používá pro své interní informace, což vyvolává pochyby o jejich autentičnosti.


Co se týká objemu, je Binance jednou z největších kryptoměnových platforem na světě. Minulý měsíc zavedla ´pákové obchodování´, což byl soutěžně-konkurenční tah proti marketovému gigantu BitMEX.


Cointelegraph vyzval sice Binance k výjadření k celé situaci, ale do doby vydání článku nedostal odpoveď. Zástupce Binance však uvedl, že brzy dojde k oficiálnímu vyjádření.


Zdroj informací, zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky