Brian Armstrong, generální ředitel kryptoměnovej burzy Coinbase ve Spojených státech , se domnívá, že přijetí krypta závisí na volatilitě, škálovatelnosti a použitelnosti. Armstrong se tak vyjádřil během živého přenosu, který se konal dne 2. dubna.

Armstrong v úterý vedl 45 minut AMA a zodpověděl vybrané otázky předložené krypto komunitou. Generální ředitel Coinbase uvedl, že kryptoměny můžou dosáhnout masového přijetí zlepšením škálovatelnosti a použitelnosti při současném snížení volatility.

Pokud jde o volatilitu a pokud se kryptografické trhy budou dramaticky houpat, bude těžké zapojit více tradičních investorů, řekl Armstrong. Průmysl tedy potřebuje stabilnější ceny, které lze dosáhnout například prostřednictvím stablecoinů.

Armstrong dále dodal, že v současné době existuje až deset týmů pracujících na řešeních škálovatelnosti , jako je například Lightning Network , s cílem zlepšit rychlost krypto transakcí . Díky vývoji těchto řešení by kryptoměny mohly dosáhnout 500 až 5000 transakcí za sekundu.

Použitelnost také musí být zlepšena, Armstrong pokračoval. Argumentoval, že v současné době existuje příliš mnoho kroků, které uživatel musí udělat, aby investoval do kryptoměn. Armstrong navrhl, aby krypto investice pro drobné investory fungovaly mnohem snadněji, používali populární čínskou aplikaci WeChat jako příklad použitelnosti.

Na další otázku odpovědel, že jako podnikatel miluje Bitcoin ( BTC ) a chce, aby byl úspěšný. Lituje však, že bol příliš zapojen do podpory BTC v letech 2013–2014, protože si myslel, že mince by se mohla stát škálovatelnou platební sítí pro každého.

„Úplně jsem podcenil, jak kontroverzní by se tato myšlenka mohla stát v komunitě BTC,“ přiznal.

Zdroj: Cointelegraph
Zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky