Zhao, který je v kryptokomunite znám také pod zkratkou CZ, prohlásil, že kryptoprůmysl bude růst bez ohledu na to, zda bude Bitcoin ETF schváleny.

,,Myslím, že pro růst našeho průmyslu potřebujeme více podnikatelů-nadšence, kteří budou budovat reálné projekty."

Schválení Bitcoin ETF na rozdíl od šéfa největší kryptoměnové burzy na světě považují mnozí analytici za možný spouštěč nového bullrunu. Šlo by o vážné rozhodnutí americké komise pro cenné papíry a burzy (SEC) ve prospěch největší kryptoměny, čímž by získala větší kredibilitu a důvěru u institucí.

Bitcoin ETF je však po stažení žádosti od CBOE, VanEck a SolidX minimálně pro nejbližší měsíce v nedohlednu. CBOE sice podala se svými partnery novou žádost, ale celý proces se pravděpodobně natáhne až do posledního kvartálu tohoto roku (od podání žádosti musí být verdikt vyřčen do 240 dní). O schválení ETF se pokouší i společnost Bitwise.

Šéf Binance se nevyhnul ani tématu kontroverzních problémů kanadské burzy QuadrigaCX. Po prosincovém úmrtí jejího zakladatele Gerryho Cottena se prý burza stala insolventní, protože nikdo kromě Cottena nedisponoval přístupem ke kryptoměnám umístěných na "Cold Wallets". Burza tak nemá přístup ke kryptoměnám v hodnotě údajně až 190 milionů dolarů. Pokud jsou tyto fakta pravdivé, poškozených bude nenávratně více než 100 000 klientů. Zhao přiznává, že tyto okolnosti vypadají opravdu podivně, čímž podpořil spekulace o tom, že burza ve skutečnosti pravděpodobně tímto majetkem nikdy ani nedisponovala.

Zhao také nevyloučil spolupráci Binance s firmou Ripple v souvislosti s podporou pro její produkt xRapid, který využívá kryptomenu XRP pro realizaci rychlých a levných mezinárodních plateb. XRapid potřebuje burzy k zajištění likvidity pro banky, které budou tento produkt využívat.
Posledním zajímavým výrokem Zhaa je tvrzení, že Amazon se určitě nevyhne používání kryptoměn, ačkoli je sporné, zda půjde o nějakou existující kryptoměnu nebo přijde s vlastním altcoinem.Podobné články z sekce Novinky