Zdá se, že Čína zpřísňuje svůj regulační postoj ke kryptoměnám. Beijing Finance Industry Association vydala sdělení, které se zaměřuje na "nezákonné činnosti", které mohou vzniknout "jménem virtuálních jmen, ICO, STO, stabilních měn" a dalších.

Zda to bude mít za následek okamžité řízení proti jednotlivcům a společnostem, které vykonávají činnosti uvedené v oznámení, je zatím nejasné. Oznámení však nabývá účinnosti 21. března 2019.

Oznámení se rovněž odvolává na prohlášení více finančních orgánů země, včetně Čínské lidové banky, které mluvili o financování vydávání tokenů a nazývají mechanismy získávání finančních prostředků kryptoměn za "nezákonné veřejné financování".

"Nedávno organizace využívaly koncept" finanční inovace "na nezákonné získávání finančních prostředků. Uskutečňují online a offline akce na podporu projektů souvisejících s ICO, IEO, STO, a stablecoinami. Takové aktivity nemají nic společného s technologií blockchain, a jen ruší normální finanční řád. "

Sdělení zdůrazňuje, že finanční činnosti musí být "zahrnuty pod vnitrostátní dohled" a považují STO (security token Offerings) za nezákonnou činnost:

"Připomínáme všem příslušným finančním institucím a jednotlivcům v Pekingu, že všechny finanční činnosti a podnikání musí být zahrnuty do působnosti vnitrostátního dohledu. Například si vezměte "STO" Security Token Offering, což je nelegální finanční činnost. Skupiny zapojené do takových aktivit budou přísně potrestány vystěhováním, zavřením webových platforem a mobilních aplikací a zrušením obchodních licencí. "

Na to, abychom zjistili, do jaké míry tento nový dekret omezí rozkvět kryptoměn v Číně si budeme muset počkat.

Na rozdíl od tohoto oznámení, národ již dříve obecně projevil nadšení z blockchainu, až dokonce podpořil technologii a její aplikace v národní televizi. Město Shenzhen také implementovalo blockchain v systémech metra.

Zdroj: Investinblockchain

Podobné články z sekce Novinky