China.org.cn cituje zprávu společnosti Blockdata a uvádí, že v Číně existuje 263 projektů souvisejících s blockchainem, což představuje 25% celkového globálního počtu.

Li Qilei, CTO ve společnosti blockchain developer Qulian Technology, údajně řekl, že finanční sektor je největším uživatelem technologie blockchain, zejména v oblasti sekuritizace aktiv pro banky a makléře.

Chris Church, hlavní manažer pro rozvoj podnikání v New Yorku , společnost Digital Asset ve Spojených státech , údajně poznamenal, že je důležité podnikat v Číně a v její blízkosti, protože firma začala pracovat s hongkonskými burzami (HKEX). Church údajně prohlásil:

V loňském roce Světová organizace duševního vlastnictví oznámila, že většina patentových spisů souvisejících s blockchainem pochází z Číny. Data shromážděná Thomson Reuters ukázala, že více než polovina z 406 patentů v roce 2017 pocházela z Číny: země podala 225 patentů, následovaly USA (91) a Austrálie (13).

Čína Shipbuilding Industry Company Limited, dceřiná společnost lodního obra Čína Shipbuilding Industry Corporation, podepsal dohodu s Shanghai Bank , podle které bude zkoumat, jak může použít blockchain na financování svých dodavatelů.

Minulý týden byl v provincii Ťiang-su odhalen víceletý projekt nazvaný „Implementační plán na podporu rozvoje dopravní infrastruktury“ . Podle plánu bude blockchain jednou z technologií, kterou místní úřady využijí při přepracování místní dopravní infrastruktury.

Zdroj: Cointelegraph
Zdroj obrázku

Podobné články z sekce Novinky