Stavební a strojírenská společnost Wuyi a investiční síť SWT International Sdn Bhd společně zahájily čínský vládní projekt zaměřený na blockchainový rozvoj města Malacca, nazývaného město Melaka Straits. Zakladatelé projektu plánují v průběhu počáteční fáze získat 500 malajských Ringgitů (120 milionů dolarů).

Na základě vydání bude celá infrastruktura města založena na technologii blockchain, s tzv. DMI platformou, která nabízí nativní DMI mince. DMI bude sloužit k placení vládních služeb v rámci města a bude obsahovat výměnu, která umožní turistům Melaka Straits City vyměnit si své měny za mince DMI.

Ředitel projektu Lim Keng Kai uvedl, že "naše společnost využívá špičkové technologie blockchainu a integruje ty, kteří jsou v tradičním průmyslu, aby se Malajsie stala turistickou destinací světové úrovně. Máme souhlas vlády a přišli sme s velkými plány pro tuto oblast. “

Čína rozšiřuje svou přítomnost v tichomořském regionu prostřednictvím investic do infrastruktury a obcí. Během posledních sedmi let Čína údajně nalila 6 miliard dolarů do zvýhodněných půjček a další pomoci do Port Moresby, která je bohatá na zdroje, a touží využít svých zemního plynu, nerostů a zdrojů dřeva.

V červnu loňského roku Jižní Korea odhalila plány o spuštění blockchainu ve městě Busan, s podporou švýcarské vlády . Předseda Korejské asociace pro finanční konvergenci ICT Jung-geun tvrdil, že „potřebujeme místo, kde bychom se mohli soustředit na krypto průmysl v Koreji, jako je Crypto Valley ve Švýcarsku“.

Soukromé, anarcho-kapitalistické město „Liberstad“ bylo založeno v roce 2015 jako součást projektu Libertania, který se vyhýbá daním a vládnímu nařízení. Zpráva společnosti International Data Corporation (IDC) uvádí, že do roku 2021 se očekává, že výdaje na tzv. Inteligentní městské technologie vzrostou na 135 miliard dolarů.

Zdroj: Cointelegraph
Zdroj obrázku

Podobné články z sekce Novinky