Uživatelé peněženky Coinbase Wallet mohou nyní zálohovat své privátní klíče na Google Disku nebo ve službě iCloud. Coinbase ve svém prohlášení uvádí, že tím nabízí uživatelům ochranu před ztrátou jejich klíčů, což by znamenalo nenávratnou ztrátu kryptoměn uložených na jejich peněžence.

,, Soukromé klíče generované a uložené ve vašem mobilním zařízení jsou jediným způsobem, jak získat přístup k vašim finančním prostředkům na blockchaine. Majitelé "uživatelských kontrolovaných peněženek", jako je Coinbase Wallet, někdy ztrácejí své zařízení nebo si nedokáží bezpečným způsobem uschovat 12-slovní frázi (recovery phrase) pro obnovení. V důsledku toho navždy ztratí své finanční prostředky, "vysvětluje Coinbase, proto je tato novinka tak důležitá.

Nepříjemnostem souvisejících se ztrátou privátních klíčů by podle Coinbase měla zabránit nová funkce, která umožní uložit šifrovanou kopii obnovovací fráze (recovery phrase) na cloudových účtech. Coinbase tvrdí, že ani oni, ani poskytovatelé cloudu, nikdy nebudou mít přístup k prostředkům uživatelů, protože klíč pro obnovení fráze je odemknutelných jedině heslem, které zná samotný uživatel. Záloha se údajně zašifruje pomocí šifrování AES-256-GCM, které je přístupné pouze prostřednictvím mobilní aplikace Coinbase Wallet.

Coinbase dodává, že kromě služby Google Disk a iCloud rozšíří podporu i na další cloudové služby.

Tato novinka se objevuje jen krátce poté, co kanadská burza QuadrigaCX po smrti jejího zakladatele Geralda Cotten přišla o přístup ke kryptoměnám uloženým na "Cold Wallets". Cotton byl totiž údajně jediným člověkem v rámci celé firmy, který disponoval privátními klíči. Po jeho smrti se tak zřejmě nenávratně ztratili kryptoměny v hodnotě 145 milionů dolarů.

Zdroj: CoinTelegraph
Zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky