Portál CoinMarketCap ve spolupráci s německou společností Solactive, která je zaměřena na výpočet a správu indexů, spouští dva vlastní kryptoindexy, které budou podporovány hned několika předními hráči.

Měnové indexy kryptoměn od CoinMarketCapu využije Nasdaq, Bloomberg Terminal, Thomson Reuters Eikon či Borstel Stuttgart .

Indexy od CoinMarketCapu jsou dva:
•    CMC Crypto200 index (CMC200 ) - který sleduje ceny TOP200 kryptoměn včetně Bitcoinu
•    CMC Crypto 200 ex BTC Index (CMC200EX) - který sleduje 200 nejhodnotnějších kryptoměn podle tržní kapitalizace s výjimkou Bitcoinu

CMC200EX byl vytvořen zejména z toho důvodu, aby se dala sledovat výkonnost trhu s kryptoměnami bez vlivu Bitcoinu, protože ten má aktuální podíl na přibližně 50% jeho celku.

Společnost Solactive stojí i za CBOE Bitcoin Futures indexem, který byl spuštěn v prosinci 2017 (CBOE mimochodem stopla březnové Bitcoin futures a přehodnocuje svůj přístup k obchodování s kryptoměnovými dervitámi). Také spravuje více než 3000 vlastních indexů.

Nové indexy pro kryptoměny začínají vznikat jako houby po dešti. Jen minulý měsíc vydal ve spolupráci s Brave New Coin vlastní indexy i Nasdaq - k Bitcoinu a Ethereum. Loni zas dceřiná společnost VanEcka, MV Index Solutions, spustila vlastní Bitcoin index založený na třech prodejních OTC pultech (mimoburzovní prodej - účastníci obchodu obchodují přímo mezi sebou bez zprostředkovatele).



Podobné články z sekce Novinky