Několik vlád nyní soupeří o to, komu se jako prvnímu podaří nasadit a zprovoznit dlouhodobě funkční a efektivní systém národní e-měny vzešlé z fenoménu kryptoměn. Mnohé zraky se v této záležitosti upínají k Číně, která je známá svou chronickou soutěživostí.


Nyní přichází oznámení, které jejich příznivce v tomto boji zřejmě moc nepotěší. Původně mělo být během prvního čtvrtletí roku 2020 vydáno důležité oznámení, od kterého mnozí očekávali právě uvedení spuštění digitálního Yuanu (CBDC – central bank digital currency). S pouhým měsícem do konce se ale šance na realizaci snižují a mnozí viní koronavirus COVID-19, který právě v Číně působí největší problémy. Z důvodu karantén prý totiž dochází k opožďování prací a brzdění celého vývoje.


Nicméně podle blockchainového výzkumníka Cao Yin, se Čína na tento krok připravuje dlouhodobě jak po technické, tak i teoretické stránce a dá se tedy očekávat, že zdržení nebude zase tak fatální a tento rok ke spuštění CBDC opravdu dojde.


Celkově COVID-19 dopad na kryptoměnové odvětví má, jelikož z důvodu prevence šíření se v Asii ruší znatelný počet veřejných akcí a konferencí, z nichž některé jsou právě s touto tématikou. Na druhou stranu ale, podle různých zdrojů, prý Čína využívá blockchainovou technologii při zpracovávání medicínských dat a správě a stopování důležitých zdrojů a materiálů pro prevenci šíření, což naopak může přinést kladné reputační body. Dá se tedy s nadsázkou říci, že "krypto vrací úder".Zdroj informací

Zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky