Krypto zaměřený daňový software CryptoTrader.Tax integroval přední americký daňový software Intuit TurboTax, podle tiskové zprávy 4. dubna.

Integrace údajně umožní uživatelům exportovat daňové výpočty z CryptoTrader.Tax do softwaru pro archivaci TurboTax, který pravděpodobně usnadní proces archivace. Spoluzakladatel  společnosti David Kemmerer řekl:
    
„Jednoduše importujete své obchody do platformy pomocí technologie, kterou jsme vytvořili. Software automaticky zkrátí vaše kapitálové zisky,  ztráty a vygeneruje potřebné daňové doklady včetně formuláře 8949 IRS. “

Internal Revenue Service ( IRS ) - agentura zodpovědná za vybírání daní a stíhání daňových poplatníků - při výpočtu daní klasifikuje kryptoměny jako nemovitost. Jako takové musí vykazovat původní náklady, reálnou tržní hodnotu mince v amerických dolarech, když byla obchodována, a výši zisku nebo ztráty z transakce.

Začátkem letošního roku, hlavní americká směnárna Coinbase přidala zdroje pro zákazníky v USA, aby si vyžádali kryptoměnové obchody na svých daních. Kromě přidání vzdělávacího průvodce o kryptoměnách a daních, Coinbase také integrovala TurboTax, což uživatelům umožňuje automaticky importovat transakce do sekce specifických pro krypto aplikace TurboTax Premier.

V únoru TurboTax sám spolupracoval s CoinsTax, LLC, aby svým službám nabídl výpočet daně z kryptoměn. Nová služba bude dostupná pro ty, kteří si zakoupili premier 2018 a vyšší verze, a umožní uživatelům importovat obchodní data přímo z hlavních burz, jako je Coinbase, Gemini a Poloniex .

Zdroj: Cointelegraph
Zdroj obrázku

Podobné články z sekce Novinky