Bitcoin začínají akceptovat i na státní úrovni, protože objemy transakcí se dostali už na zajímavou úroveň a nikdo nechce přijít o své příjmy, už vůbec ne stát. Jsme svědky rozmachu nejen platforem na sledování kryptoměnových transakcí ale i akceptace daňových plateb a přeplatků.

BitPay je společnost, která se zabývá zprostředkováním finančních transakcí v kryptoměnách. Včera oznámila, že spolupracuje s firmou, aby umožnila lidem získat část jejich přeplatků nebo vratek daní v Bitcoinech (BTC).

Nový produkt společnosti Refund nazvaný CoinRT umožňuje daňovým poplatníkům přijímat všechny nebo část federálních a státních daňových náhrad i přes Bitcoin. Výsledkem je zajištění nízkých transakčních poplatků, rychlosti a poskytování služeb lidem bez banky.

Na používání platformy, si daňoví poplatníci musí vytvořit účet, poskytnout adresu bitcoinové peněženky a získat jedinečné číslo účtu. Zákazníci pak musí projít procesem Know Your Customer (KYC), a když služba Internal Revenue Service (IRS) nebo stát uloží refundaci, BitPay zpracuje platbu a převede ji do krypto peněženky daňového poplatníka.

Významné subjekty působící v oblasti finančního sektoru se při řešení kryptoměn neustále zabývají otázkou daní. Auditorská společnost Ernst & Young spustila nástroj pro účtování a přípravu daní z krypta. Produkt může údajně získat informace o krypto transakcích z hlavních burz, konsolidovat údaje z různých zdrojů a automaticky vytvářet zprávy, včetně daňových přiznání.

V únoru začala firma TurboTax Online, která připravuje daňový software pro přípravu daňových přiznání spolupráci s CoinsTax, LLC a přidala kryptoměny do daňové kalkulace. Služba umožní uživatelům importovat obchodní údaje přímo z hlavních burz.

Zdroj: Cointelegraph
Zdroj obrázku

Podobné články z sekce Novinky