Část těžařů sítě Bitcoin Cash navrhuje zavést dočasně "daň" 12.5% na odměny z vytěžených bloků a z těchto peněz financovat vývojáře.


Kryptoměny takto stržené od května do listopadu by se odváděly do společnosti založené v Hongkongu, která by zastřelila jejich legální příjem i následné přerozdělení. Za tento půlrok by se při odhadované průměrné částce příspěvku 112.5 BCH denně postupně vybral ekvivalent téměř 7 milionů dolarů (záleží samozřejmě na vývoji kurzu v té době), které by bylo možné rozdělit mezi ty, kteří se na vývoji podílí.


Tento návrh byl podpořen i momentálně největším těžařským poolem pro BCH - BTC.TOP a dále například Bitcoin.com, VitaBTC, BTC.com či Antpoolem, kteří dohromady dávají více než třetinu celkového hashrate.


Tento návrh je sice poněkud kontroverzní, ale podle jeho zastánců patrně nejlepší řešení momentální problémové situace, ve které vývojáře podporuje pouze několik společností a ostatní se "jen vezou". Výsledkem udržování současného nevyhovujícího modelu by, mimo jiné, mohla být vyšší centralizace, jelikož práci oněch vývojářů by mohl ovlivňovat strach ze ztráty sponzorů v případě, že by nevyhovovala jejich zájmům.


Anglické znění návrhu najdete zdeZdroj informací

Zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky