Facebook blokuje reklamy spojené s kryptoměnami, přesto, že vyvíjí vlastní token a reklama je v souladu s jeho vnitřními pravidly. Australská restaurace chtěla jen oznámit širší klientele, že akceptuje Bitcoin.

Australský fast food Origin Kebabs chtěl dát svým klientům jen vědět, že čtyři jeho obchody v Queenslandu nyní akceptují Bitcoin jako způsob platby a Facebooku se to samozřejmě nelíbilo a zablokoval restauraci tuto reklamu. Bohužel toto je zkušenost mnohých přesto, že nechtějí nic prodávat, ale pouze informovat nebo vzdělávat.

Někdo by to měl říct Markovi Zuckerbergovi dříve, než spustí svou vlastní kryptomenu, protože se ocitne v nepříjemné situaci.

Origin Kebab uveřejnil, že chtěli podpořit informaci o akceptování Bitcoinu reklamou "nyní přijímáme Bitcoin" a FB samozřejmě upozornil na reklamu propagující finanční produkty a služby, jako například ... projekty ICO (Initial Coin Offering), které jsou často spojeny se zavádějícími nebo klamavými propagačními technikami . Origin Kebab ale není ICO.

Upozornění dále říká: "V případě reklam, které podporují kryptoměny, související produkty a služby, musí inzerent nejprve získat naše předchozí písemné povolení." Origin Kebabs tedy může inzerovat, že nyní akceptují Bitcoin, pokud dostanou povolení. To není nic nového od centralizovaného subjektu, jako je Facebook, který kontroluje údaje, ale pro budoucnost Facebookcoinu v decentralizovaném ekosystému to však neznamená nic dobrého.

Facebook aktualizoval svou reklamní politiku loni v červnu, aby umožnily reklamy, které podporují kryptoměny a související obsah od předem schválených inzerentů kromě reklamy na binární opce a ICO.

Příznivci kebabu dávali restauraci s rychlým občerstvením radu, aby místo toho použili výraz virtuální měna a nepoužili výraz Bitcoin. Facebook to automaticky označil a myslel, že jsou to podvodné binární opce.

Možná, že Binance CEO Changpeng Zhao může mluvit s Markem Zuckerbergem o tomto chaosu v reklamě. Nakonec restaurace nepřijímá jen Bitcoin ale také Binance Coin, Ethereum a litecoin. A na svůj falafel nebudete muset čekat celý den, protože Origin Kebabs také integruje technologii Lightning Network pro rychlé bitcoinové transakce.

Generální ředitel společnosti Origin Kebabs Burhan Göktas se vyjádřil:

"Po tom, co jsem se dozvěděl o kryptoměnách, jsem věděl, že to musím bezpodmínečně zahrnout do našeho podnikání. Jsem velmi nadšený, že společnost Origin Kebabs bude první, která přijme platby BNB už i na novém blockchaine ".


Podobné články z sekce Novinky