Facebook udělal pokrok ve svém projektu na blockchaine. Specializuje se na smartkontrakty a usnadnění plateb.

Podle médií Cheddar společnost Facebook najala malou blockchainovú společnost s názvem Chainspace.
    
V Silicon Valley je tento krok označován jako "Acqui-hire" a podle zprávy čtyři z pěti výzkumníků z Chainspace se připojují k sociálnímu mediálnímu gigantu.

Zdroje obeznámené s touto záležitostí řekli pro Cheddar, že uvedení do provozu bude brzy ukončeno, jelikož společnost Facebook najala většinu svých současných zaměstnanců.

Mluvčí Facebooku také údajně potvrdil tento krok odkazem na předchozí prohlášení společnosti:

,,Stejně jako mnohé jiné společnosti, společnost Facebook zkoumá způsoby, jak využít sílu blockchain technologie. Tento nový malý tým zkoumá mnoho různých aplikací."

Blíže k aplikaci Facecoin

V květnu minulého roku společnost Bitcoinist uvedla, že společnost Facebook to myslí velmi vážně, pokud jde o vytvoření vlastní kryptoměny, aby miliardě svých uživatelů umožnily elektronické platby.

Koncem prosince 2018 anonymní zdroje ukázali, že společnost Facebook pracuje na stablecoine, aby uživatelé aplikace WhatsApp mohli převádět peníze.

Společnost Chainspace se specializuje na budování decentralizovaných smartkontraktů, které by mohli usnadnit platby, jakož i další služby využívající technologii založenou na blockchaine.

Zdroj: Bitcoinist


Podobné články z sekce Novinky