Facebook to opravdu myslí vážně se svou kryptoměnou a projektem Libra a vyjednává kde se dá, aby nezmeškal příležitost. Dokonce už opravdu schvaluje i reklamu spojenou s kryptoměnami. Možná přiměje i banky, aby také naskočili na vlak dokud není pozdě a přizpůsobily se převratné technologii.

Facebook začal diskusi s americkou komisí pro termínované obchody s komoditami (CFTC) ohledně jeho iniciatívy v krypto odvětví. Podle zprávy Financial Times, předseda CFTC Christopher Giancarlo řekl, že komise uspořádala "velmi časnou fázi jednání" s Facebookem. Cílem bylo lépe pochopit, zda by jejich kryptoměna mohla potenciálně spadat do regulační působnosti CFTC.

"Chceme tomu lépe porozumět," citoval Giancarlo ve zprávě. "Můžeme jednat pouze na základě žádosti, nemáme před sebou nic konkrétní."

Zpráva přichází hned poté, co Facebook také uspořádal rozhovory s vládními úředníky v USA a Velké Británii, aby diskutovali o příležitostech a regulačních otázkách pro jeho stablecoin s názvem GlobalCoin.

Kryptoměna v rámci projektu Facebook Libra je údajně zaměřena na to, aby umožnila globálním uživatelům Facebooku dělat přeshraniční peněžní transakce a uskutečňovat online nákupy. Giancarlo dodal, že je příliš brzy říci, zda by GlobalCoin společnosti Facebook mohl spadat do kompetence CFTC, ale řekl, že pokud bude kryptoměna krytá americkým dolarem, nebudou deriváty k zajištění rizika a to je velmi moudré, "řekl Giancarlo.

Hlavním problémem regulátorů je však to, zda a jak bude Facebook dodržovat a implementovat opatření proti praní špinavých peněz a KYC.


Podobné články z sekce Novinky