Platforma sociálních médií Facebook údajně zajistila podporu desítek partnerů pro svou připravovanou digitální měnu. Celkový seznam byl ohlášen 14. června.

Facebook údajně  podporuje více než tucet firem, které zahrnují Visa , Mastercard , PayPal a Uber pro jeho kryptoměnový projekt. Dohromady tyto investoři tvoří asociaci Libra .

Materiály citované blokem naznačují, že konsorcium vytvořené za účelem řízení projektu bude také zahrnovat investory, jako jsou společnosti Horowitz a Union Square Ventures, Coinbase a neziskové organizace včetně Mercy Corps. Mezi dalšími členy se jmenovaly aktéři z různých průmyslových odvětví, včetně telekomunikací, elektronického obchodu a médií.

Úplný seznam zakládajících členů asociace Libra, které Facebook údajně hodlá oznámit příští týden:


Zdroj: Blok

Zdroj obeznámený s touto záležitostí řekl Blocku, že se společnost snaží přilákat 100 členů do řídícího konsorcia. Pokud vše půjde podle plánu, Facebook údajně zajistí 1 miliardu dolarů od 100 účastníků, protože údajně účtuje každému členu 10 milionů dolarů na správu vlastního uzlu.

Dříve bylo oznámeno, že Facebook najal ředitele pro veřejné záležitosti společnosti Standard Chartered Bank Eda Bowlese v očekávání větší regulační kontroly v Evropě, pokud jde o plány na zavedení kryptografického aktiva a dalších finančních služeb pro 2,4 miliardy uživatelů. Bowles vstoupí do společnosti v září a bude sloužit jako londýnský ředitel veřejné politiky.

Analytici globálních investičních bank RBC Capital Mark Mahaney a Zachary Schwartzman dnes prohlásili, že dlouho očekávaný stablecoin Facebooku „se může ukázat jako jedna z nejdůležitějších iniciativ v historii společnosti“.


Podobné články z sekce Novinky