Ethereum vydala podrobnější časovou osu pro první fázi (fázi zero) svého nového, aktualizovaného blockchainu, nazvaného Ethereum 2.0.
Fáze nula je název první přechodové fáze sítě Ethereum z proof of work na proof of stake, který by předával funkci validace bloků z horníků na speciální validátory sítě.

Spuštění bloku genesis by podle všeho mělo být 3. ledna 2020 - v ten samý den, kdy Satoshi Nakamoto poprvé těžil Bitcoin v roce 2009.
Výzkumní pracovník Justin Drake uvedl:

„Do konce roku 2019 máme ještě dost času, takže si myslím, že pohled na termín cílové geneze ke konci roku 2019 by mohl být realistický.“

Drake také oznámil, že ceremonie depozitních smluv se bude konat na Devcon konferenci developerů Ethereum v říjnu. Podle Drake, takové načasování umožní vývojářům, aby se zamysleli nad adresou depozitní smlouvy, stejně jako aby se vyhnuli podvodným vkladovým smlouvám.

Ethereum 2.0 bude obsahovat vylepšení v oblasti bezpečnosti, škálovatelnosti a decentralizace.

Minulý měsíc, nadace Ethereum oznámila, že plánuje utratit 30 milionů dolarů na klíčové projekty v rámci ekosystému v průběhu příštího roku. 19 milionů z tohoto rozpočtu bude přiděleno na projekty specifické pro Ethereum 2.0.


Podobné články z sekce Novinky