Mnozí cynici říkají, že instituce a jiné velké jména z korporátního světa ještě nejsou v Bitcoinu (BTC) nebo v kryptoměne. Ale situace se rychle mění a opak je pravdou. V nedávném tweete, programátor Bitcoinu odhalil, že jedno z největších jmen na Wall Street pokračuje v těžbě BTC již čtvrtý rok.

Fidelity pokračuje v těžbě BItcoinu
Podle programátora Justina Moona, Fidelity Investments, jedna z největších finančních institucí na světě, má v texaské kanceláři "místnost plnou zařízení na těžbu Bitcoinu (tzv. ASIC)". Je jasné, že jedno z velkých jmen, vlastně těžilo BTC a aktivně se účastnilo na udržování blockchainu.

Není to poprvé, co Fidelity odhalila, že se skutečně angažovala v kryptoměne
Tom Jessop, výkonný ředitel společnosti Fidelity, prohlásil, že už někdy v roce 2015, generální ředitel Abigail Johnson těžil Bitcoin ve své vlastní kanceláři.

Kromě toho Jessop uvedl, že divize výzkumu a vývoje společnosti i jednou otestovala interní síť plateb Bitcoinu. Společnost od té doby spustila i služby v oblasti úschovy a hodlá nastartovat obchodování ale pouze s Bitcoinem.

Ari Paul, zakladatel a hlavní investiční ředitel společnosti BlockTower Capital, na začátku tohoto roku tvrdil, že společnost Fidelity má kryptoměny, kterými jsou "poblázněni". Investor poznamenává, že existují "stovky vášnivých obhájců" inovací z Wall Street, kteří vidí hodnotu v tomto začínajícím ekosystému. Ve Fidelity pracuje více lidí v oblasti kryptoměn jako v daších 5 největších fondech.

Je zřejmé, že společnost pracuje na řešení úschovy a realizace obchodu pro svých 20 tisíc institucionálních klientů, jejichž údajná většina věří, že digitální aktiva mají budoucnost a místo ve svých portfoliích.

Silná mainstream podpora
Tyto cenné informace potvrzují, že mainstreamoví hráči v oblasti financí a firemního světa se zajímají o kryptoměny. Jak již uvedli NewsBTC, TD Ameritrade a E * Trade, dvě z největších amerických retailových makléřských společností, brzy očekávají, že nastartují přímou klientskou podporu pro kryptoměny. Nebyly uvedeny žádné termíny, ale tyto plány jsou potvrzeny
Co se týče firem, kryptoměny se dostávají do povědomí a začínají být akceptovány. Společnost AT & T, americký telekomunikační gigant, oceněn v hodnotě 234 miliard dolarů, oznámil ve čtvrtek akceptaci plateb za služby Bitcoinu prostřednictvím firmy BitPay.

Analytik Willy Woo poznamenal, že vždy, když někdo použije Bitpay na zaplacení svého účtu AT & T nebo nákupu položky nebo služby prostřednictvím jiných maloobchodníků, je to technicky negativní prodejní tlak na BTC, protože BitPay to konvertuje do USD ale "tisíce dalších uvidí a zváží nákup několika tisíců BTC jako investice. "


Podobné články z sekce Novinky