Tvůrce populární Facebookové hry FarmVille, Eric Schiermeyer, přesouvá svou pozornost k blockchainovému hernímu odvětví. Coby CEO společnosti Blockchain Game Partners oznámil vývoj nové platformy s názvem Gala Network, na které v současné době pracuje 15 vývojářů.


Schiermeyer vidí ve hrách založených na blockchainu velkou budoucnost mimo jiné i proto, že mohou umožnit lidem plnou kontrolu nad jejich penězi a potažmo i časem. Trendem většiny nynějších "sociálních her" je totiž utápět v nich krom času i velké množství prostředků, které v drtivé většině končí u zábavních společností a sociálních médiích, na jejichž platformách běží. Možná (a pro lidi jistě vhodná) evoluce je právě přenesení těchto herních "aktiv" na blockchain, kde skutečným vlastníkem koupených předmětů a vylepšení budete skutečně Vy, coby hráč. Reálné držení Vám jednak dá větší kontrolu nad věcmi, za které jste utratili své peníze a jednak budete mít daleko více možností, jak s nimi nakládat, což v konečném důsledku podpoří tento ekosystém a jeho rozvoj.


První hrou na Gala Network by měla být Townstar, kterou vyvíjí Blockchain Game Partners ve spolupráci se Sandbox Games. Pracuje na ní 10 vývojářů, včetně Mika McCarthyho, bývalého kreativního ředitele úspěšného FarmVille 2. Townstar představí herní tokenizovanou měnu s pevnou hodnotou a navíc bude zahrnovat element pseudo-těžení. Hráči si budou moci koupit "loot boxy", které budou obsahovat součástky potřebné ke stavbě "farm bota", který bude využit k těžbě herní měny. Tento bot se dá rovněž koupit již hotový, ale za o dost vyšší cenu. Důležité ale je, že tyto tokeny budou podporovány i v dalších hrách na Gala Network, což svědčí o úmyslu budovat skutečně širší a propojený herní ekosystém.


Zdroj informací

Zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky