Švýcarský technologický gigant Digitec Galaxus, který funguje podobně jako Amazon, umožnil zákazníkům platby v BTC a jiných kryptoměnách.

Za více než 2.7 milionu různých položek budou moci zákazníci Digitec Galaxus zaplatit ve více kryptoměnách, mezi nimi i Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Cash SV (BSV), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Binance Coin (BNB), Litecoin ( LTC), TRON (TRX), OmiseGo (OMG), a NEO (NEO). Hodnota nákupu však musí být vyšší než 200 švýcarských franků, tedy přibližně 180 EUR.

Digitec Galaxus vidí budoucnost v kryptoměnách
Pro média se vyjádřil Oliver Herren, spoluzakladatel a vedoucí oddělení pro inovace společnosti Digitec, který se domnívá se, že kryptoměny mají potenciál být standardem při online platbách a Galaxus chce být v přední linií této revoluce.

Ve svém vyjádření uvedl:
"Kryptoměny jsou fascinující a mohly by se stát standardním platebním prostředkem v elektronickém prodeji. Chtěli bychom tento vývoj podpořit. Chtěli jsme tak učinit už déle, ale toto úsilí nám trvalo příliš dlouho. "

Herren si myslí, že lidé rádi vyzkouší tento alternativní způsob platby, protože je nový a vzrušující, a co je důležitější, umožňuje držitelům kryptoměn používat své kryptoměny na jejich zamýšlené použití.

Na otázku proč by lidé platili kryptoměnami Herren odpověděl:
"Protože nějaké máte a chcete je použít? Nebo proto, že je nemůžete zaměnit za skutečné peníze, protože vaše banka tyto peníze nepřijímá? Jen proto, že to můžete udělat? Nebo proto, že chcete vyzkoušet nové věci? "

Budou Galaxus následovat další internetové obchody?
Ačkoliv Digitec chtěl integrovat kryptoměny už nějaký čas a zdá se, že podporují toto hnutí, připouštějí, že hlavním důvodem přijímání bitcoinu a jiných kryptoměn je přilákání mladší, technologicky zdatné klientely. Také se chtějí prezentovat jako progresivní společnost.

To je zvláště důležité pro společnosti a online prodejce ve Švýcarsku, protože Švýcarsko se rychle stává známé jako země Bitcoinu a blockchainu.

Ve Švýcarsku se každoročně koná mnoho krypto-akcí. Navíc SIX, největší burza v zemi, zavedla množství ETP-produktů vázaných na kryptoměny, například Bitcoin ETP, Ethereum ETP či XRP ETP a jiné kryptomenové burzovně obchodované produkty.

Švýcarsko je domovem mnoha kryptostartupů a obyvatelé mohou dokonce zaplatit Bitcoinem za lístky na vlak Švýcarské federální železnice.
Proto je velmi pravděpodobné, že další lokální společnosti začnou brzy přijímat kryptoměny za nákupy online i offline.


Podobné články z sekce Novinky