Tchajwanský elektronický gigant HTC uvedl na trh svůj nový smartphone Exodus 1S, který uživatelům umožňuje provozovat plný bitcoinový (BTC) uzel (node) v mobilu.


V souladu s oznámením v květnu 2019 společnost HTC zahájila prodej tohoto telefonu 19. října na konferenci Lightning v Berlíně. První kusy se prodaly již během akce samotné za využití Lightning payment network.


Nový Exodus 1S je levnější verze průkopnického telefonu od HTC s technologií blockchainu - Exodus 1, který nedávno přidal podporu Bitcoin Cash (BCH). Za cenu 219 EUR (233 $), nové zařízení je možné zakoupit pomocí Bitcoinů, Etherea (ETH), Litecoinů (LTC), Binance Coin (BNB) a Bitcoin Cash (BCH), uvedla firma.


HTC tvrdí, že kromě možnosti nákupu, prodeje, odesílání, přijímání, obchodování a půjčování je Exodus 1S vůbec první smartphone schopný provozovat plný bitcoinový uzel (node). Phil Chen, "ředitel decentralizace" společnosti HTC, prohlásil, že plné uzly (nody) jsou „nejdůležitější složkou odolnosti bitcoinové sítě“, přičemž poznamenává, že spuštěním Exodu 1S společnost snížila vstupní překážky pro jakoukoli osobu, která chce uzel provozovat a podílet se tak na globální síti.


Telefon bude zpočátku dostupný uživatelům v Evropě, na Tchaj-wanu, v Saúdské Arábii a Spojených arabských emirátech, zatímco další regiony, jako jsou Švýcarsko či Německo, přijdou na řadu později, uvedla firma. Jeho předchůdce, Exodus 1 - „první nativní blockchainový telefon“, byl oznámen k předprodeji 23. října 2018 a byl dostupný ve 34 regionech, včetně USA, Velké Británie a Hongkongu.


Nejedná se ale o jediný blockchain-smartphone na obzoru. V polovině září představila decentralizovaná kryptoobchodní firma Pundi X na veletrhu IFA v Berlíně svůj Blok on Blok. 8. října pak oznámil jihokorejský elektronický gigant LG svůj vlastní blockchain telefon v reakci na (rovněž blockchain) smartphone od Samsungu - Klaytn.


Zdroj informací, zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky