Společnost IBM odhalila, že je připravena spolupracovat s Facebookem na blockchainových a tokenizačních projektech, avšak výslovně nenaznačila, že by se připojila ke konsorciu společností známých jako Libra Association.


Jason Kelley, hlavní manažer IBM blockchainových služeb, uvedl při rozhovoru v pondělí na finančním zpravodajském kanálu CNBC, že pro budoucí vývoj blockchainové technologie je důležitá spolupráce a jedná se o "týmový sport". IBM již zaštiťovala mnoho partnerství v rámci své blockchainové sekce a vyvíjí mnoho projektů využívajících technologii distribuované knihy (ledgeru) od plateb až po správu dodavatelského řetězce. Ve skutečnosti je to vlastník nejvíce blockchainových patentů v USA.


V srpnu tato společnost – hovorově nazývána The Big Blue - oznámila spuštění platformy s názvem Trust Your Supplier (Věř svému dodavateli), která spolupracuje se společnostmi jako Vodafone, Nokia, Cisco a GlaxoSmithKline, což je další ambiciózní krok.


Yuval Halevi, zakladatel GuerrillaBuzz, prohlásil:"Za pouhý rok se počet patentů IBM souvisejících s blockchainem zvýšil o 300%. Když jedna z největších společností na světě (366 000 zaměstnanců) vynakládá tolik svých prostředků na rozvoj tohoto odvětví, řekne to hodně o tržním potenciálu."


A to je rozhodně trefné tvrzení, které má něco do sebe.


Zdroj informací, zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky