Indický Nejvyšší soud uhodil na centrální banku země kvůli řešení zákazu kryptoměn a nařídil jí řešit stížnosti a žádosti s tím spojené.


Na posledním zasedání probíhajícího slyšení o akcích Indické centrální banky (RBI) dne 21. srpna soud rozhodl, že úředníci nereagovali přiměřeně na obavy a dotazy z kryptoměnového odvětví, pramenící z jejich jednání.


RBI zakázala bankám obsluhovat kryptoměnové služby, jako jsou např. Burzy, v červenci 2018, což fakticky brání fungování těchto platforem v Indii. Ve středu byl tento krok tvrdě kritizován ze strany soudce Nejvyššího soudu Rohintona Fali Narimana. Jak shrnul poradní zdroj Crypto Kanoon přítomný na tomto jednání, Nariman dal RBI pouhé dva týdny, aby odůvodnila své jednání. Rovněž ji nařídil, že musí na zástupce postižených celků vhodně a adekvátně reagovat. Dvoutýdenní odročení tak má dát RBI dostatek času na přehodnocení přístupu k bankovního "banu" (zákazu).


Případ přichází ve stejnou dobu, kdy indická vláda zvažuje kryptoměny v celé Indii zcela zakázat a postavit mimo zákon. V červenci totiž vládní výbor doporučil zakázat všechny tokeny kromě oficiální digitální verze rupie.


Odborníci odhadují, že pokud by byl tento zákaz uzákoněn, země by ztratila trh v hodnotě asi 13 miliard dolarů.


Zdroj informací, zdroj obrázku


Podobné články z sekce Novinky