Zastánci Bitcoinu v Indii odmítají rozhodnutí centrální banky země vyloučit podniky používající kryptoměny. Mezitím se objevily zprávy, že vláda chce krypto úplně zakázat.

Nischal Shetty, generální ředitel společnosti WazirX - indické peer-to-peer (P2P) burzy, pro BusinessLine, řekl, že Reserve Bank of India (RBI) byla nefér vůči krypto obchodům.

Podle Shettyho:
Blockchain by pomohl indickým podnikatelům ve větší míře se podílet na budování aplikací založených na nové technoogii.

Shetty tvrdil, že RBI je zjevně pod falešným dojmem, že blockchain je technologie, která je základem kryptopriečinkov.

Bez kryptomien není možné vybudovat veřejné blockchain projekty.
Jiní kritici, například investor Sanjay Mehta, věří, že RBI jde o regulaci Bitcoinu špatným způsobem. Namísto zákazu činnosti související s Bitcoinem, Mehta říká, že RBI by měla povzbuzovat krypto startup, aby pokračovaly v udělování licencí a registraci pro své podniky.

Některé krypto směnárny už ukončili své operace v zemi. Banky dokonce údajně uzavřeli účty klientů zapojených do obchodování s Bitcoinem.

Zprávy naznačují, že vláda země zamýšlí uzákonit všeobecný zákaz šifrování.
Podle The Economic Times (ET), z vnitřních zdrojů ve vládě se uvádí, že již existuje několik zákonů, které se zvažují mezi několika vládními odděleními.
Návrh zákona o zákazu kryptoměn a regulace oficiálních digitálních měn by mohl znamenat konec podnikání v zemi.

Několik vládních agentur již podpořilo myšlenku všeobecného zákazu kryptoměn.
Zákaz bude údajně zahrnovat obchodování, prodej a vydávání všech forem virtuálních měn. S volbami, které se mají uskutečnit v květnu 2019, by však účinnost zákonů v této oblasti mohla mít zpoždění.

Některé vládní agentury říkají, že kryptoměny tvoří hlavní kanál pro praní špinavých peněz.  Začátkem roku někteří zákonodárci v zemi odhalily, že vládní apatie vůči Bitcoinu vyplývá ze strachu z kryptoměn, které destabilizují monopol rupie.


Podobné články z sekce Novinky