Indonéská komoditní futures regulační agentura, také známá jako Bappebti uvedla, že indonéská vláda brzy uvolní příslušnou legislativu upravující společnosti pro směny, zdanění a další související otázky.

Dnes Bappebti údajně schválila nařízení č. 5/2019, které uznává Bitcoin a další digitální měny jako obchodní komoditu. Právní předpisy tak poskytují právní jistotu výměnným šifrovacím systémům , které již v zemi působí.

Konkrétně je třeba, aby kryptoměny byly v souladu s hodnocením rizika, s AML a bojem proti financování terorismu (CFT). Tato zásada také stanoví, že obchodníci s kryptoměnami musí udržovat historii transakcí po dobu nejméně pěti let a mít server umístěný uvnitř země.

Vedoucí společnosti Bappebti Indrasari Wisnu Wardhana údajně uvedl, že se zavedením nové legislativy chce agentura "dát ochranu lidem, kteří chtějí investovat do kryptoměn aby nebyli podvedeni podvodnými prodejci".

Současně vedoucí oddělení politiky platebního styku Bank of Indonesia (BI) Onny Widjanarko zdůraznil, že "BI stále zakazuje Bitcoin nebo krypto jako platební prostředek.

Bitcoinoví makléři v Indonésii se stanou nespokojenými s  novými kapitálovými požadavky, které byly zavedeny v loňském říjnu. Nová pravidla ukládají makléřům, aby měli nejméně 70 milionů dolarů na zahájení obchodování s futures .Podobné články z sekce Novinky