CEO Intercontinental Exchange (ICE) očekává, že digital asset platforma Bakkt se v roce 2019 spustí později. Tato poznámka byla vyslovena generálním ředitelem ICE Jeffem Sprecherem během hovoru ve čtvrtek, 7. února.

Sprecher vysvětlil, že firma vynaložila více než 1 miliardu dolarů na strategické iniciativy včetně spuštění platformy digitálních aktiv.
ICE provozuje 23 předních světových burz, spolu s burzou v New Yorku.
Finanční ředitel společnosti Scott Hill dále odhalil své očekávání týkající se výdajů, které společnost Bakkt přináší na základě své současné finanční výkonnosti:

"A nakonec, naše investice do společnosti Bakkt přinesou výdaje ve výši 20 až 25 milionů dolarů v prvním čtvrtletí. Budeme vás informovat o pokroku v Bakkte a úrovni investic v průběhu roku."

Na otázku o očekávaném výnosu nebo nárůstu tržeb z nedávných investic, včetně společnosti Bakkt, Sprecher charakterizoval krypto platformu jako "měsíční sázku" pro ICE:

"Je to trochu měsíční sázka a je organizována způsobem, který je velmi odlišný od způsobu, jakým ICE obvykle podniká [...]

Sprecher dodal, že Bakkt existuje nezávisle na ICE, protože má vlastní kanceláře, řídící tým a infrastrukturu. Zdůraznil, že infrastruktura projektu už přilákala několik významných investorů a partnerů včetně Starbucks a Microsoft.
Hill dospěl k závěru, že Bakkt je spíše dlouhodobým projektem než agendou zaměřenou na rok 2019.

"Myslím, že Bakkt je skutečně investicí [...] Je to spíš o budoucnosti, příjmech a příležitostech na trhu, které vidíme v budoucnosti," řekl Hill.

ICE poprvé oznámila spuštění své platformy pro digitální aktiva v srpnu 2018. Společnost měla začít počátkem roku 2019, ale datum se opozdil v důsledku probíhajících konzultací se Spojenými státy pro komoditní futures a obchodní komisi.
V sobotu 9. února ICE oznámila, že dokončila svou první akvizici aktiv v obchodě futures, která byla poprvé oznámena v polovině ledna.


Podobné články z sekce Novinky